معماری خیره‌کننده جدیدترین مرکز هنری نیویورک

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲ | کد مطلب: ۳۴۱۴۵
معماری خیره‌کننده جدیدترین مرکز هنری نیویورک
مرکز فرهنگی و هنری جدید نیویورک به نام «The Shed» توانست با معماری خاص و دیدنی خود، به بخش فرهنگی و معماری شهر نیویورک جلوه‌ای ویژه بخشد و کمیسیون‌های هنری خلاقانه‌ای را در خود جا دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ساختمان فرهنگی با روکش چندمنظوره خود هم از لحاظ بصری و هم حفظ دما و فشار داخلی، توانسته توجه هر معمار و طراحی را از سراسر جهان به سوی خود جلب کند و طیف گسترده‌ای از کمیسیون‌های هنری و فرهنگی با اهداف و برنامه‌های متنوع را در قلب خود قرار دهد.

همچنین این روکش دارای زیرساختی باز است که به لطف پوسته متحرک بر روی یک ساختمان پایه، امکان اجرای نمایش در فضای باز و داخلی را در این پروژه فرهنگی فراهم می‌کند. در واقع این پوسته با برخورداری از ریل‌های متنوع، قابلیت انبساط و انقباض بالایی دارد و می‌تواند در هر فصلی با هر نوع برنامه هنری و فرهنگی خاصی، کاربردی متفاوت و جذاب داشته باشد.پوسته بیرونی آن هم یک سالن 17 هزار و 200 فوت مربعی است که کنترل نور، صدا و دما را به خوبی انجام می‌دهد و برای برگزاری مراسم‌های خاص و کلاسیک بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. این در حالی است این روکش متحرک می‌تواند تابش نور و گرما در محیط خارجی ساختمان را نیز تحت کنترل قرار داده و تنظیم کند که این امر برای حفظ محیط زیست نیز بسیار مفید خواهد بود.