عمیق‌ترین استخر جهان در لهستان

يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱ | کد مطلب: ۳۴۱۲۹
عمیق‌ترین استخر جهان در لهستان
درست در خارج از ورشو، لهستان یک استخر شنای جدید شکل گرفته که عنوان عمیق‌ترین استخر شنای جهان را از آن خود کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این استخر که حدود 45 متر عمق داشته و دارای 8 هزار متر مکعب آب است، فضای بسیار ویژه‌ای را برای غواصی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد و تجربه جدیدی نیز به غواصان و ورزشکاران حرفه‌ای و مبتدی ارائه خواهد داد.

این استخر از چندین تکنیک خاص پیاده‌روی و کنترل فشار و دما نیز برخوردار است، به‌طوریکه اگر علاقه‌ندان تمایل ندارند در آب فرو بروند، می‌توانند با قدم زدن در یک تونل ویژه، از زیبایی‌های داخل آب لذت برده و در داخل و اطراف استخر به شکل مستقیم گام بردارند.نکته جالب توجه این‌جاست که عمیق‌ترین استخر جهان دارای اتاق‌های کنفرانس، آموزش و اتاق‌های سکونت موقت تفریحی نیز است که برای تمام اقشار جامعه، بستر مناسب کاری و تفریحی را همزمان فراهم می‌آورد.


 
در واقع می‌توان گفت که مهندسی عمیق‌ترین استخر جهان، کار چندان ساده‌ای نبود. زیرا عمق این استخر معادل ارتفاع یک ساختمان 15 طبقه است که قطعا بسترسازی ساخت آن در زیرِ زمین بسیار سخت‌تر بوده و نیاز به تکنولوژی و فناوری‌های مدرن و نوین دارد.

سیستم تصفیه هوشمند که بتواند کار خود را به‌طور منظم و یکنواخت در طول شبانه‌روز انجام دهد، از دیگر فناوری‌های ساخت این استخر به شمار می‌رود که تاکنون در هیچ استخری در سطح جهان به کار گرفته نشده است.