T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> حلقه‌های باستانی 400 ساله حوزه نجومی - اسکان نيوز

حلقه‌های باستانی 400 ساله حوزه نجومی

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸ | کد مطلب: ۳۴۰۶۶
حلقه‌های باستانی 400 ساله حوزه نجومی
موزه بریتانیا به تازگی از مجموعه حلقه‌های 400 ساله مخصوص حوزه‌های نجومی و تجسم بهتر خطوط طولی و عرضی آسمان رونمایی کرده که آن را کشف جدیدی مربوط به دوران یونان باستان و چین باستان می‌داند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: از زمان‌های بسیار قدیم، ستاره‌شناسان در سراسر جهان از مدل‌های آسمان برای محاسبات مربوطه استفاده می‌کردند. سپس با ظهور کره بازویی، به ستاره‌شناسان یک مدل فیزیکی برای تجسم بهتر خطوط طول و عرض آسمانی داده شد.

این کره‌های بازو به طور مستقل در یونان باستان و چین باستان ایجاد شده و از حلقه‌های کروی متمرکز بر روی زمین یا خورشید تشکیل شده‌اند. در طول قرن‌های شانزدهم و هفدهم، اندازه این ابزارهای نجومی و ستاره‌شناسی به اندازه انگشتان دست مانند یک حلقه، مد شد که دقیقا مانند کره‌های بازویی معمولی حرکت می‌کنند.

موزه بریتانیا به تازگی یک مجموعه‌ جدیدی از چندین حلقه کره بازویی رونمایی کرده که به طرز باورنکردنی خوش ساخت و دقیق ساخته شده‌اند. آن‌ها هنگام بسته شدن مانند هر حلقه دیگری به نظر می‌رسند، اما در دل خود چندین حلقه تخصصی ستاره‌شناسی و اخترشناسی را جای داده‌اند. این جواهرات پیچیده که بین دو تا هشت حلقه در هم فرو رفته متحرک دارند، توسط صنعتگران خبره دوره یونان باستان ساخته شده‌اند.در برخی از این حلقه‌ها نیز کتیبه‌هایی از زودیاک حک شده که مربوط به چین باستان بوده و قدمت بسیار بالایی دارند. این حلقه‌های باستانی 400 ساله هنوز کارآیی لازم را داشته و ستاره‌شناسان می‌توانند با استفاده از تخصص خود به راحتی از آن‌ها استفاده کنند. به همین دلیل تماشای این حلقه‌های باستانی در موزه بریتانیا برای بسیاری از ستاره‌شناسان در سراسر جهان جذاب خواهد بود.

این در حالی است که از یک ورق طلای نرم و آلیاژی برای ساخت این حلقه‌های 400 ساله مورد استفاده قرار گرفته که به ارزش آن دوچندان می‌افزاید.