جلوه‌ای ویژه از سبک معماری آنتونی گائودی

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲ | کد مطلب: ۳۳۹۶۰
جلوه‌ای ویژه از سبک معماری آنتونی گائودی
آنتونی گائودی از معماران برجسته اسپانیا، با استفاده از ایده‌های کاملا رنگی و پر از جنب‎‌وجوش و هیاهو توانست سبک معماری مخصوص به خود را در سال 1885 میلادی به ثبت برساند که این ساختمان محسورکننده هم جلوه‌ای ویژه از همین سبک معماری را دارد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ساختمان جزو نخستین بناهای موروثی و تاریخی اسپانیا به شمار می‌رود که با تلفیق مدرنیسم و معماری آنتونی گائودی توانست توجه معماران و طراحان سراسر جهان را به سوی خود جلب کند.

آنتونی گائودی با استفاده از موزاییک‌های نقاشی دستی، قوس‌های چند فویل و نقوش هندسی خاص و رنگارنگ، سبکی جدید را در طراحی و معماری این ساختمان ایجاد کند که تا سالیان سال زنده و پایدار خواهد ماند. علاوه بر آن، عناصر تزئینی و معماری Casa Vicens به خاطر پالت رنگی پر جنب و جوشش مشهور است که گائودی سعی کرد آن را در پروژه‌های خود نمایان سازد.خطوط، رنگ‌ها و اشکال هندسی با هنری خاص و دیدنی در این ساختمان جلوه پیدا کرده‌اند که از فاصله دور هم می‌توانند توجه هر رهگذری را جذب کرده و بازدیدکنندگان را به نوعی به سوی خود فراخواند.

همچنین هریک از بخش‌های این ساختمان با طرح‌های برجسته هم شکل گرفته‌اند که این کار نه تنها با ظرافت و طراحی خاصی انجام شده، بلکه تمام رنگ‌ها و ایده‌های هنر معاصر اسپانیا را نیز به نمایش درآورده است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن‌ها گذشت.