T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> پل پیچشی، فضایی برای نمایش هنر معاصر نروژ - اسکان نيوز

پل پیچشی، فضایی برای نمایش هنر معاصر نروژ

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷ | کد مطلب: ۳۳۹۴۹
پل پیچشی، فضایی برای نمایش هنر معاصر نروژ
گروه معماری BIG با نخستین پروژه خود به نام پل پیچ‌خورده رودخانه رندسلوا توانستند به کشور نروژ وارد شوند و فضای جدیدی را جهت نمایش هنرهای معاصر این کشور به وجود آورند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پل پیچشی که کاربری یک موزه را دارد، در پارک مجسمه‌سازی Kistefos نروژ ساخته شده که می‌تواند یک حلقه دایره‌ای برای بازدیدکنندگان از پارک ایجاد کند و در عین حال به عنوان یک فضای هنری جدید معاصر عمل نماید.

این پل با پوشش آلومینیوم یک هزار متر مربعی، دو ساحل رودخانه رندسلوا را به هم متصل می‌کند و با فرم پیچشی خود به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا از پایین‌ترین نقطه به بالاترین نقطه محیط اطراف خود حرکت کنند و این ارتفاع زیاد را با سهولت و بدون هیچ مسیر سختی طی کنند.نوع پیچش و فرم حرکت چرخشی این پل باعث شده تا ورقه‌های آلومینیومی به همین زیبایی در این پروژه پیچ خورده و نمایش فوق‌العاده‌ای را ایجاد کند. این موزه دارای گالری‌های نمایشگاهی متفاوت نیز است که هرکدام با طرح‌های پیچشی نمای خارجی موزه همخوانی داشته و می‌توانند این چرخش ا به زیبایی هرچه تمام‌تر به مخاطبان خود نمایان کنند.

نکته ججالب توجه این‌جاست که شکل پیچشی ظریف در طراحی این پل، به طور شگفت‌انگیزی از خطوط کاملا مستقیم تشکیل شده و با استفاده از نوارهای خام به صورت پلکانی روی یکدیگر پیاده شده‌اند و درنهایت این شکل پیچشی را به نمایش گذاشته‌اند.