دکور کتابخانه چینی با لوسترهایی به شکل کاغذ که در هوا پخش هستند

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰ | کد مطلب: ۳۳۸۴۹
دکور کتابخانه چینی با لوسترهایی به شکل کاغذ که در هوا پخش هستند
کتابخانه عمومی شهر شیان چین با دکوری گرم و مدرن توانسته توجه بسیاری از طراحان جهان را به سوی خود جلب کند و گل سرسبد طراحی داخلی در بخش فرهنگی و هنری این شهر شود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این کتابخانه که 4 هزار و 500 مترمربع فضای داخلی دارد، به‌گونه‌ای طراحی شده که در هر بخش از آن می‌توان لطافت و احساس آموزش و یادگیری را به خوبی مشاهده و با تمام آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

ارتفاع این کتابخانه حدود 33 فوت است و طراح توانسته با استفاده از انواع لوسترهای خاص و دیدنی، به خوبی از این فضا بهره ببرد. این طراحی نشان‌دهنده ترکیب فرهنگ‌ها با یکدیگر است، به‌طوریکه می‌خواهد بگوید در کنار تمام فرهنگ‌ها، آموزش و کتابخوانی و یادگیری وجود داشته و دارد. لوسترهای این کتابفروشی و کتابخانه همگی مانند ورق‌های کاغذی کتاب هستند که در هوا پخش شده و گویی همگی به سمت پایین پرتاب می‌شوند.

هدف طراح برای به‌کارگیری این نوع لوسترها آن است که به مخاطبان بگوید، در این مکان نسخه‌های کتاب‌ها در روح شما همچون این ورقه‌های لوستر فوران کرده و در ذهن‌تان پخش می‌شوند. این تعبیر بسیار زیبا در همان نگاه اول با مخاطبان و بازدیدکنندگان ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند حس خوشایندی را از کتابخوانی و خرید کتاب‌های جذاب و خواندنی در آن‌ها به وجود آورد.

ایجاد یک نور دلپذیر، نوع طراحی قفسه‌های چوبی کتاب‌ها، پلکان‌های مارپیچ و نوع ترکیب عناصر معماری فرهنگی و هنری چین، همگی در بخش‌های مختلف این کتابفروشی به زیبایی فوق‌العاده‌ای نمایان شده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.