توسعه معماری رنگین‌کمان در ترکیه

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۱ | کد مطلب: ۳۳۸۰۶
توسعه معماری رنگین‌کمان در ترکیه
طی چند سال گذشته، معماری ساختمان‌ها و شهرک‌های مسکونی در شهرهای مختلف ترکیه به سوی اجرای طرح رنگین‌کمانی پیش رفته و توانسته بخش اعظمی از نمای شهری در این کشور را به خود اختصاص دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: بیش از 75 درصد از این سبک معماری رنگارنگ در شهر استانبول اجرا شده است که حتی بافت‌های فرسوده و ساختمان‌های قدیمی این شهر را نیز تحت پوشش قرار داده است.

عکاس ترکی با عکسبرداری از این ساختمان‌های رنگی تمایل داشته تا سبک توسعه‌یافته رنگین‌کمانی را در معماری کشور ترکیه به نمایش درآورد و به این نکته اشاره کند که زندگی در شهرها می‌تواند به همین اندازه رنگی و دلنشین باشد.این سبک از معماری، رنگ‌ها را با دقت هرچه تمام‌تر به تقلید از رنگ‌های رنگین‌کمان نمایش می‌دهد و به‌گونه‌ای این طیف از رنگ‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد که می‌توان نظم و ایستایی را به خوبی در آن‌ها مشاهده کرد. این سبک از معماری در ساختمان‌های دیگر شهرهای ترکیه همچون آنکارا، ازمیر و آنتالیا نیز به‌کار گرفته شده که توجه اکثر بازدیدکنندگان و توریست‌ها را نیز به سوی خود جلب کرده است.

تمامی این ساختمان‌های رنگی نمادی از شور، اشتیاق، طراوت و شادابی را به نمایش درمی‌آورند که برای شهرنشینان در این روزهای سخت و شلوغی و ترافیک خیابان‌ها می‌تواند دلنشین باشد.