کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

10 برجی که شهر تسالونیکی یونان را دوباره احیا می‌کند

22 بهمن 1399 ساعت 9:38 | کد مطلب:33673

گروهی از معماران یونان با شرکت در یک مسابقه بین‌المللی، طرحی را به‌منظور توسعه شهری تسالونیکی یونان ارائه داده‌اند که شامل ساخت 10 برج آینده‌نگری برای احیای این شهر است.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در این مسابقه بین‌المللی ArXellence، از معماران و طراحان دعوت به عمل آمده تا طرح‌های خلاقانه خود را برای توسعه مجدد شهر تسالونیکی یونان و سمت ساحلی غربی آن ارائه دهند و بتوانند به بهترین نحو ممکن، بخش زیست‌محیطی و حفظ محیط طبیعی اطراف آن را درنظر بگیرند.

در میان این طرح‌ها، ساخت 10 برج آینده‌نگر سبز که ساختمان‌های آن به شکل مدولار بوده و ساختار زیباشناسی را به خوبی لحاظ کرده، مورد توجه بسیاری از داوران مسابقه و مسئولان شهری تسالونیکی قرار گرفته است.

این 10 برج به هم چسبیده، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پایدار بوده و علاوه بر تولید انرژی پاک مورد نیاز خود، انرژی مضاعفی را برای محیط شهری خود نیز تولید می‌کنند. از دیگر این طرح توسعه شهری تسالونیکی در خط مقدم شهرهای آینده‌نگر جهان قرار گرفته که نه تنها از امکانات سطح بالایی برخوردار است، بلکه با توسعه کیفیت زندگی بالا در کنار حفظ شرایط زیست‌محیطی، به خود ببالد.

تمام این عناصر که یک پیشنهاد زیبا را ساماندهی می‌کند، باعث ایجاد فضای سبز در جنوب، اتصال به بافت موجود در شمال شده و به عنوان یک مرکز تجاری جدید آینده‌نگرانه عمل می‌کند. این طرح شامل یک «تریبون» چندمنظوره است که تمام برج‌ها را به هم متصل کرده و به‌عنوان ورودی به منطقه تجاری جدید و شهر عمل می‌کند.

فضاهای عمومی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در این طرح ایجاد شده‌اند تا هرکدام به پایه‌های هر برج دسترسی پیدا کرده و تمام فضا را به هم متصل کند. این فضاهای باز در سطوح مختلف طراحی شده‌اند تا بتوانند شرایط مختلف اقلیمی در شهر را تحت پوشش قرار دهد و از بیشترین ظرفیت انرژی محیط اطراف استفاده کند.

  
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/33673/10-برجی-شهر-تسالونیکی-یونان-دوباره-احیا-می-کند

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com