ساخت کابین خواب بی‌خانمان‌ها با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۳ | کد مطلب: ۳۳۶۴۴
ساخت کابین خواب بی‌خانمان‌ها با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا
دولت آلمان به‌منظور حمایت از افراد بی‌خانمان در شهرهای مختلف، اقدام به اجرای طرح ساخت کابین‌های خواب برای این افراد کرده که ساخت این کابین‌ها با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا انجام شده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در آلمان حدود 860 هزار نفر در خیابان‌ها زندگی می‌کنند که برای ساماندهی آن‌ها، مساله اسکان و ایجاد فضایی برای خواب بسیار مهم و ضروری است. طرح ساخت جعبه‌های خواب بی‌خانمان به منظور رفع این مشکل ارائه داده شده که از سوی یکی از شرکت‌های طراحی و ساخت در غرب مونیخ اجرایی شده است.
 


 

این جعبه‌های متحرک از پنل‌های بازیافتی با توانایی جذب گرمای خورشید و وزش بادهای موسمی ساخته شده که انرژی گرما و برق این کابین‌ها را تامین کرده و درعین حال هزینه‌های اضافی را نیز کاهش می‌دهد. نوع ساخت این پنل‌ها به‌گونه‌ایست که وزن کابین‌های متحرک را به میزان چشمگیری کاهش داده و می‌تواند شرایط حمل و نقل را سهولت بخشد.

 

در ابتدای ماه ژانویه سال 2020 میلادی، این طرح به‌طور آزمایشی اجرا شد و پس از کسب نتایج مطلوب، از اواسط سال گذشته میلادی به‌طور جدی آغاز و تاکنون با موفقیت ادامه پیدا کرده است. پنل‌های قسمت کف این کابین متحرک، گرمای لازم را باتوجه به دمای بدن افراد در فضا داخلی پخش می‌کند و افراد ساکن در آن با مشکلی به نام گرما و برق روبه رو نخواهند بود.

 

بنابراین سیستم هوشمند مرکزی این کابین به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که باید داخل کابین را در چه دمایی نگاه دارد و چه وقتی باید چراغ کابین روشن شود. این امر در صرفه‌جویی انرژی بسیار مهم خواهد بود و می‌تواند کنترل هزینه‌های جاری این طرح را به دنبال داشته باشد.

کابین‌های متحرک هنگام روز در معرض نور خورشید و وزش بادهای موسمی قرار می‌گیرند تا بتوانند انرژی موردنیاز را با کمترین هزینه ممکن، تولید کرده و مورد استفاده روزانه و شبانه قرار دهند.