کشف 1300 قطعه گنج مدفون‌شده در انگستان

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱ | کد مطلب: ۳۳۳۸۷
کشف 1300 قطعه گنج مدفون‌شده در انگستان
یکی از دیده‌بان‌های پرندگان در انگلستان گنجینه واقعی دفن شده در این کشور را کشف کرده که در آن حدود 1300 سکه باستانی طلا که همگی دست‌ساز هستند، وجود دارد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این یافته جدید مربوط به سکه‌های طلای دست‌ساز قرن اول میلادی است. محققان تصور می‌کنند که این گنج مربوط به احتکار سکه سلتیک عصر آهن مربوط به دوران سلطنت ملکه جنگجو بودیکا است که مردم را در شورش علیه اشغال رومی‌ها در انگلستان هدایت می‌کرد. این کشف انبار سکه در حال حاضر موجب شور و هیجان محققان شده است، زیرا آن‌ها احتمال می‌دهند که بتوانند با این کشف، اطلاعات جدیدتری در مورد انگلستان در عصر آهن به دست آورند.دیده‌بانی که این میراث جدید را کشف کرد، در حال لذت‌بردن از پیاده‌روی خود بود که مشاهده کرد یک بول و کرگدن در حال گشت‌زدن در یک مزرعه هستند. او که متوجه چیزی براق روی زمین شد، سکه‌ای دست تراش و کاملا باستانی را برداشت. این مرد به خانه رفت و فلزیاب خود را برای این کشف جدید بیاورد. سپس با استفاده از آن فلزیاب فضایی را به اندازه 18 اینچ حفر کرد و توانست با یک ظرف مسی پر از سکه‌های طلا دست‌ساز روبه‌رو شود.

حال باستان‌شناسان معتقدند در دوران مربوط به قرن اول میلادی، ملکه جنگجو بودیکا اهل احتکار بوده و قطعا با کاوش‌های بیشتر می‌توان آثار ارزشمند دیگری را هم در منطقه کشف کرد و به آثار جنگی آن دوران هم دست یافت.