برج لاله، پروژه‌ای جنجالی در شهر لندن

دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳ | کد مطلب: ۳۳۳۶۹
برج لاله، پروژه‌ای جنجالی در شهر لندن
گروه معماری فاستر و شرکا با ارائه جدیدترین طرح معماری خود در شهر لندن، توانستند جنجال جدیدی در بخش توسعه شهری و گردشگری این شهر به‌وجود آورند که بسیار جالب و دیدنی‌ست.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این برج که با سرعت تقریبی 1001 فوت در هوا پیش می‌رود و درست در خط افق شهر لندن قرار دارد، شبیه به گل لاله بوده و حرکت کیهانی و اتمسفر را نمایان می‌سازد. این برج یک مرکز فرهنگی مهم برای شهر لندن خواهد بود که برنامه‌های آموزشی و فرهنگی مهم و خاص در آن به اجرا درمی‎‌آید.

نوع طراحی این برج که به گل لاله تشبیه شده، به دلیل ظرافت و قدرت حرکت آن است که در عین حال نرمی و آرامش گل لاله را نیز منعکس می‌کند. این برج به دلیل نوع طراحی و جذابیت بصری که دارد، در شهر به‌گونه‌ای دیگر نمایان می‌شود و جلوه دیدنی آن جنجالی در توسعه شهری و نمای شهر لندن به‌پا می‌کند.

نکته جالب توجه اینجاست که توپ‌های اتمسفر برای طبقات این برج طراحی شده که بازدیدکنندگان با قرار گرفتن در این توپ‌ها به سمت بالا و پائین حرکت می‌کنند و دیدنی‌های شهر لندن را به وضوح مشاهده خواهند کرد. همچنین نمای تمام شیشه‌ای این برج، شفافیت در نمای خارجی آن را دوبرابر می‌کند و می‌تواند جلوه‌ای ویژه برای چشم‌انداز آن به وجود آورد.