‌پله دومنظوره رشته‌ای که طبیعت را به خانه می‌آورد

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸ | کد مطلب: ۳۳۳۰۸
‌پله دومنظوره رشته‌ای که طبیعت را به خانه می‌آورد
طراحی پله در خانه شاید چندان مورد توجه قرار نگیرد و معمولا از ایده‌های معمول و ثابتی پیروی کند، اما قطعا طراحی خلاقانه آن می‌تواند تاثیر چشمگیری در فضای داخلی داشته باشد، به‌ویژه آنکه از یک تکنولوژی خاص و نوآورانه‌ای برخوردار باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پله‌ها هم همان طراحی نوینی است که از تکنولوژی‌های نوآورانه برخوردار است و توانسته به یک طراحی نوین و خلاقانه تبدیل شود. این پله‌ها علاوه برآنکه دارای طراحی زیبا و دکور جذابی‌ست، تکنیک اکوسیستم را در خود جای داده و از تجهیزاتی بهره‌مند شده تا بتواند طبیعتی دیدنی و تاثیرگذار را در فضای خانه به ارمغان آورد.

بدنه این پله رشته‌ای از چوب طبیعی و ورقه‌های پلیمری تولید شده که یک ورقه فتولتائیک در آن نصب شده است. پله‌ها با لبه‌های چنگکی خود درون دیواره‌های چوبی خود فرو می‌روند تا هم مقاومت پله را بالا ببرد و هم به جذب انرژی نور و آفتاب و انتقال آن در فضا کمک شایانی کند.

لایه‌ای از ورقه فتوولتائیک که انرژی گرمای طبیعی را جذب می‌کند، در دیواره این پله قرار گرفته تا با جذب انرژی به طبیعت داخلی خود کمک کند. در زیر این پله که به شکل رشته‌ای و مورب طراحی شده، یک فضای سبز جا می‌گیرد که این فضا با انواع گیاهان آپارتمانی که به پاکسازی محیط کمک می‌کنند، پوشانده شده است.

البته لازم به ذکر است که پایه‌های فلزی هم در دل دیواره این پله‌ها قرار می‌گیرد که مقاومت و استحکام آن را تا چندین برابر افزایش می‌دهد.