ساخت انبار مخفی آشپزخانه در خانه

يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳ | کد مطلب: ۳۳۲۱۲
ساخت انبار مخفی آشپزخانه در خانه
یکی از طراحان داخلی در استرالیا اقدام به طراحی و ساخت یک انبار مخفی آشپزخانه در دلِ پله‌های داخلی خانه کرده است که بسیار کاربردی خواهد بود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این طراح استرالیایی ایده ساخت این انبار مخفی را زمانی به اجرا درآورد که متوجه شد در آشپزخانه خود جا برای قرار دادن انواع بطری و سایر قوطی‌های مربوطه بسیار کمک است  باید چاره‌ای بیندیشد.

این طراح تصمیم گرفت که از پله‌های چوبی خود برای این کار استفاده کند، به‌طوریکه در زیر تمام پله‌های خود باکس‌هایی را با فضاهای مخصوص قوطی و شیشه‌های حبوبات و سایر موارد مشابه، ساخت که این باکس‌ها می‌توانند بیش از 40 درصد وسایل آشپزخانه را در خود جا دهند. تکنیک به‌کار رفته در این پروژه هم مربوط به عمق و نوع جاسازی شیشه‌ها و قوطی‌هاست که کاملا تخصصی بوده و با استفاده از محاسبات ریاضی صورت گرفته تا کاربران مشکلی در این زمینه نداشته باشند. 

همچنین این باکس‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر کدام به‌صورت جداگانه هم می‌توانند در داخل کابینت آشپزخانه و در جایی دیگر مورد استفاده قرار گیرند. استحکام، مقاومت و استفاده از مواد بازیافتی که با محیط‌زیست سازگار هستند، از دیگر مزیت‌های این باکس‌های چوبی به شمار می‌روند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. این در حالی است که ساخت این پروژه حدود 3 هزار و 500 دلار هزینه دربر داشته است.