رونمایی از پروژه جدید زاها حدید

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷ | کد مطلب: ۳۳۱۹۲
رونمایی از پروژه جدید زاها حدید
معماران گروه زاها حدید بار دیگر از پروژه جدید خود که طراحی یک موزه علم و فناوری در شنژن است، رونمایی کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یک مرکز فرهنگی باورنکردنی بار دیگر در حال طراحی و اجرا در شنژن است که گروه معماران زاها حدید عهده‌دار آن هستند و از این رو توجه بسیاری از معماران و طراحان جهان به سوی آن جلب شده است. در واقع می‌توان گفت که این یک پروژه حیاتی برای شنژن است، زیرا این شهر پس از ظهور نوآوری در بخش سخت افزار، هویت خود را به‌عنوان یک قطب فرهنگی و فناوری پذیرفته است و بنابراین به اجرای چنین پروژ خاصی نیازمند خواهد بود.

این مرکز جدید شامل فضاهای نمایشگاهی و گالری خواهد بود، اما عمدتا بر روی تسهیل ارتباطات مهم بین موسسات نوآوری، دانشگاه‌ها و مدارس موجود در سراسر کشور متمرکز شده است. تمام این برنامه‌نویسی برای هدایت بازدیدکنندگان به دهلیز مرکزی که توسط گالری‌های کاملا قابل انعطاف احاطه شده، سازمان یافته است. این در حالی است که میهمانان هنگام حرکت از هر دو جهت در امتداد فرم «U» شکل به این فضا هدایت می‌شوند.
 

 

این نوع طراحی کاملا انعطاف‌پذیر است و متناسب با نوع کاربرد بخش‌ها و تخصص موجود در آن‌ها، بازدیدکنندگان را هدایت کرده و راهنمایی خواهد کرد. همچنین فرم کلی ساختمان مطابق با زیبایی است که شما از یک منطقه نوآوری انتظار دارید. پوسته فلزی سازه به‌طور یکپارچه به دور هر لبه می‌پیچد و یک حرکت ناگسستنی از نما به سقف را تشکیل می‌دهد. هر بخش از انتها «U» به تدریج گسترش می‌یابد و مجموعه‌ای از بالکن‌های دیدنی و جذاب را تشکیل می‌دهد.

لازم به ذکر است که این پروژه از فناوری BIM یا مدل‌سازی اطلاعات ساختمان پیروی می‌کند که می‌تواند علم را به‌صورت کاملا تخصصی و نوآورانه به نمایش درآورد.