کابین‌هایی که روی طبقات جنگل نروژ شناور شدند

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲ | کد مطلب: ۳۳۱۸۸
کابین‌هایی که روی طبقات جنگل نروژ شناور شدند
گروهی از معماران نروژی با استفاده از ساختارهای علمی و هندسی، 16 کابین چوبی را بر روی طبقات ناهموار یکی از جنگل‌های نروژ احداث کرده‌اند که گویی آن‌ها بدون هیچ زحمتی و به راحتی در جا خود قرار گرفته‌اند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: به نظر می‌رسد 16 کابین چوبی پیشنهادی Spacegroup بدون زحمت در زمین طبیعی جنگل نروژ شناور هستند. هرکدام به گونه‌ای طراحی شده‌اند به صورت کاملا صاف و منظم بر روی سطح ناهموار جنگل قرار گرفته‌اند. این کابین‌ها با استفاده از محاسبات هندسی و ریاضی طراحی و ساخته شده‌اند که می‌توانند اقامت به یادماندنی و جذابی را برای مسافران به ارمغان آورند.

مناظر هوایی حیرت‌انگیز این پروژه، یک مسیر طبیعی حک شده در چشم‌انداز آن را به تصویر می‌کشد که هر کدام از این خانه‌های موقت را به هم متصل می‌کند. همچنین جهت‌گیری خانه‌ها در طول این مسیرها به نور کمک می‌کند تا در فضا به طور طبیعی تنظیم شود.

هر کدام از این کابین‌ها تقریبا 688 فوت مربع است که کاملا از چوب طراحی شده و درنهایت یک منبع تجدیدپذیر به چشم‌انداز هستی نیز می‌آمیزد. فضاهای داخلی کابین‌ها نیز با روکش‌های طبیعی از جمله صفحات سبک چوب و ترکیبی از مواد سرد و گرم پوشانده شده‌اند.

به دلیل سطح سختی که این فضا از جنگل نروژ دارد، می‌توان گفت که یک فرآیند منحصر به‌فردی برای این پروژه انجام شده که کاملا تخصصی و حرفه‌ای است. این در حالی است که هر کدام از بخش‌های سازه این کابین‌ها بدون هیچ ماشین‌آلات صنعتی حمل شده‌اند و به شکل سنتی در جای خود قرار گرفته و به ساخت کابین‌ها کمک کرده‌اند.