مجسمه‌های جنبشی که برق تولید می‌کنند

سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷ | کد مطلب: ۳۳۱۳۵
مجسمه‌های جنبشی که برق تولید می‌کنند
مجسمه‌های پیچیده جنبشی یک هنرمند در واشنگتن نه تنها به نمای شهری جذابیت دوچندانی داده اند، بلکه با استفاده از نیروی گردشی خود و جذب انرژی باد، می‌توانند برق تولید کنند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: آنتونی هوا، هنرمند واشنگتنی توانست جدیدترین پروژه خود را در قالب زیباسازی شهری و تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به نمایش درآورد که با هنرنمایی فوق‌العاده خود توانست تکنیک به روز و نویی را به جهانیان معرفی کند.

این مجسمه‌ها دارای طرح‌های پیچشی سختی هستند که هر کدام با استفاده از ورقه‌های توربینی خود می‌توانند انرژی باد را به بالاترین میزان ممکن جذب کنند و سپس برای تولید انرژی برق آن را ذخیره نگاه دارند. 

تمامی این مجسمه‌ها حالت جنبشی و چرخشی دارند که با شدت یافتن وزش باد، حرکت این توربین‌ها در داخل مجسمه‌ها تندتر می‌شود. بنابراین چنین عملکردی در جذب نیروی باد در بالاترین میزان ممکن بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند اثربخش باشد. همچنین طراح این مجسمه‌ها حرکت جنبشی آن‌ها را با الهام گرفتن از جمله معروف «زندگی در جریان است»، توصیف کرده تا از این طریق به مخاطبان خود نشان دهد که در هیچ زمانی نباید جریان زندگی را از خاطر ببریم و می‌بایست برای رشد زندگی خود نهایت تلاش و کوشش را داشته باشیم.