اجرا طرح جذاب انتزاعی در موزه ملی قطر

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴ | کد مطلب: ۳۳۰۹۹
اجرا طرح جذاب انتزاعی در موزه ملی قطر
موزه ملی قطر با اجرا طرح دیدنی انتزاعی که از گل رز بیابانی الهام گرفته، طراحی و ساخته شده است که با اجرا بی‌نظیر این طرح توانسته شگفتی بسیاری از معماران را به دنبال داشته باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: معماران و عکاسان بیشماری از کشورهای مختلف دنیا برای بازدید از این موزه مراجعه کرده‌اند که اخیرا یک عکاس بلژیکی با انتشار عکس‌های خود توانسته شگفتی‌های نوع طراحی و معماری این پروژه را هرچه باشکوه‌تر به نمایش درآورد.

برای طراحی این موزه از دیسک‌های متقاطع و قابل انعطافی استفاده شده، به‌طوریکه این دسک‌ها با دقت چرخانده شده و مرتب چیده شده‌اند تا گل رز انتزاعی را به خوبی شکل داده و نمایان سازند. همچنین معمار این پروژه در این زمینه گفته که این ساختمان سه روایت مهم قطر را که شامل سرزمین، مردم و اوج‌گیری رفاه اقتصادی کشور می‌شوند، به نمایش درآورده و تفسیر می‌کند.

هرکدام از بخش‌های معماری این پروژه این سه روایت مهم را به خوبی نمایش داده‌اند و بازدیدکنندگان با نوع طرح‌های انتزاعی می‌توانند این روایت‌ها را مشاهده کنند. همچنین در بخش‌های دیگری از نمای داخلی و بیرونی ساختمان هم طرح‌هایی موبوط به تاریخ کهن قطر کشیده شده و با برش‌ها و طرح‌های هندسی خاصی نمایش داده شده است.این در حالی است که حجم داخلی عظیم این سازه با بیش از 40 هزار قطعه چوب پوشیده شده که با دستگاه CNC برش خورده و مونتاژ شده‌اند. با این حال اجرای طرح‌هایی با استفاده از بافت طبیعت هم توانسته به جذابیت‌های بصری آن دوچندان بیفزاید که برای بازدیدکنندگان بسیار چشمگیر بوده است.