جریان رودخانه در طراحی موزه تاریخی شِنزِن

پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹ | کد مطلب: ۳۳۰۲۹
جریان رودخانه در طراحی موزه تاریخی شِنزِن
شِنزِن در جنوب شرقی آسیا، منطقه‌ای است که به سرعت با جدیدترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز دنیا در حوزه معماری و شهرسازی احاطه شده و روز به روز با این عصر جدید خوی بیشتری می‌گیرد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: طراحی منحصربه‌فرد موزه تاریخ طبیعی شِنزِن نیز یکی از این فناوری‌های جدید در حوزه معماری این منطقه است که به زودی ساخت آن آغاز می‌شود.

طرح نما خارجی این موزه از جریان رودخانه اطراف آن نشات گرفته که با موج‌های خروشان آن همراهی می‌کند و می‌تواند منظره‌ای یکپارچه  دلچسب را به ارمغان آورد. این فرم موج‌دار دقیقا با هدف جریان ملایم آب در دریاچه یانزی برای سازه این موزه درنظر گرفته شده که توانسته به خوبی هدف خود را نمایان سازد.

از دیگر مزیت‌های این پروژه آن است که بازدیدکنندگان به همان اندازه که از فضای موزه بهره‌مند می‌شوند، از طبیعت اطراف آن نیز لذت برده و می‌توانند از بخش‌های مختلف آن استفاده کنند.

در واقع بازدیدکنندگان به صورت خطی از بخش‌های مختلف این موزه دیدن می‌کنند که با حرکت منحنی آن می‌توانند به همان اندازه از محیط‌زیست و طبیعت اطراف خود نیز لذت برده و از آن نیز دیدن کنند. همچنین سقف این ساختمان با استفاده از فناوری سبز ساختمانی طراحی شده که بتواند بیشترین حجم انرژی طبیعی را برای مصرف داخلی آن جذب کند.