بودجه 6 میلیارد دلاری برای ساخت شهر واقعی واکاندا در سنگال

يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵ | کد مطلب: ۳۲۹۳۱
بودجه 6 میلیارد دلاری برای ساخت شهر واقعی واکاندا در سنگال
یکی از هنرمندان سنگال تصمیم گرفته که 6 میلیارد دلار برای ساخت شهر واکاندا هزینه کند و این کشور خیالی را برای نخستین بار در جهان به واقعیت تبدیل کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: واکاندا نام یک کشور خیالی است که در آفریقای سیاه قرار دارد و توسط مارول کامیکس ابداع شده ‌است. این کشور خانه شخصیت ابر قهرمان بلک پنتر است. واکاندا برای نخستین بار در دوازده شگفت‌انگیز در جولای ۱۹۶۶ میلادی دیده شد که توسط استن لی و جک کربی ساخته شده بود.

حال آکون خواننده سنگالی تصمیم گرفته با الهام گرفتن از این کشور خیالی، شهر بزرگ هوشمندی را در سنگال بسازد که هم از نظر ظاهری و هم تکنیک‌های هوشمند حرف نخست را در جهان بزند.

این شهر علاوه بر برخورداری از مکان‌های اسکان، استراحتگاه‌های دیدنی هم دارد و با ایجاد یک استادیوم 2 هزار هکتاری در قلب خود، می‌تواند افراد زیادی را از دور و نزدیک به سوی خود جذب کند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که آغاز ساخت این شهر هوشمند به طور رسمی از ماه‌های ابتدایی سال 2021 میلادی آغاز می‌شود و به دلیل برخورداری از تکنیک‌ها و فناوری‌های نوین در ساخت و طرحی زمان زیادی را تا بهره‌برداری صرف خواهد کرد. همچنین این شهر هوشمند یک مرکز فناوری صنعت فیلم و سینما را در خود جای می‌دهد که در دنیا بی‌نظیر بوده و مانندِ آن وجود نخواهد داشت.

این در حالی است که شهر هوشمند سنگال به نوعی فرم‌های غیرمعمول و آینده‌نگری‌های غیر قابل باور را به نمایش درمی‌آورد و به همین دلیل برای بسیاری از معماران، توسعه‌دهندگان شهری، طراحان و مسئولان توسعه شهری در سراسر جهان بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

این پروژه در راستای تحریک اقتصاد محلی و ایجاد اشتغال برای کارگران محلی از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.