کشف انگشتر یاقوت 2 هزار ساله با یک تصویر خیره‌کننده

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵ | کد مطلب: ۳۲۹۱۰
کشف انگشتر یاقوت 2 هزار ساله با یک تصویر خیره‌کننده
یک انگشتر مربوط به قرن هجدهم که دو هزار سال از عمر آن می‌گذرد، به تازگی کشف شده که مربوط به مجموعه باورنکردنی از سنگ‌های قیمتی جورج اسپنسر، چهارمین دوک مارلبرو است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این مجموعه که یکی از بهترین مجموعه‌های جواهرات در جهان باستان به‌شمار می‌رود، بیش از 800 قطعه از جواهرات مربوط به دوران باستان را در خود جای داده که متاسفانه بخش اعظم آن در اثر تعمیرات کاخ بلنهایم متلاشی شد. اما به تازگی یک سنگ قیمتی از آن به فروش رسیده و انگشتر یاقوت آن که 2 هزار سال از عمر آن می‌گذرد، کشف شده است.

این انگشتر یاقوت یک جواهر خیره‌کننده از نظر زیبایی‌ست و یک چهره زن به شکل باورنکردنی و با ظرافت شگفت‌آوری بر روی آن حکاکی شده است. این میراث مربوط به دوران باستان، متعلق به کالیگولا، امپراتور مشهور روم باستان بوده که توسط جواهرفروش سلطنتی وارتسکی برای فروش گذاشته شد.

یاقوت کبود با ظرافت و هنر منحصر به‌فردی بر روی آن تراشیده شده و جلو قسمت حلقه آن، تصویر یک زن حکاکی شده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که این تصویر حکاکی‌شده مربوط به همسر چهارم و آخر امپراتور کالیگولا به نام سزونیا است. به دلیل رابطه خاص و عاشقانه‌ای که امپراتور روم باستان با همسر چهارم خود داشته، ساخت این حلقه ارزشمند را سفارش داده که حساسیت خاصی برای طراحی و ساخت آن وجود داشته است.

البته این تنها میراث ارزشمند از مجموعه مارلبرو نیست و گفته شده که در جال حاضر دو سنگ قیمتی از این مجموعه هم در اختیار جواهر فروش سلطنتی وارتسکی قرار داد. یکی از این جواهرات یک کامو ایتالیایی قرن شانزدهم است و دیگری هم یک قلتک طلایی روم باستان بوده که عکس مارک آنتونی بر روی آن حکاکی شده است. در واقع این تصویر نادر از ژنرال بوده که به خاطر عشق خود به کلتوپاترا مشهور شده است.