موزاییک روم باستان، کشفی دیگر در ایتالیا

دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵ | کد مطلب: ۳۲۸۱۸
موزاییک روم باستان، کشفی دیگر در ایتالیا
گروه باستان‌شناسان ایتالیا در یک منطقه بِکر، جایی‎‌که در حال حفاری یک تاکستان خصوصی هستند، یک موزاییک مربوط به دوران روم باستان را کشف کردند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: با توجه به تاریخ غنی که ایتالیا دارد، کشف میراث فرهنگی در شرایط کنونی، چنان دور از تصور نیست و هنوز هم باستان‌شناسان به کشف آثار ارزشمند بیشتری امیدوار هستند.

در منطقه ورونا ایتالیا گروه باستان‌شناسان در حال حفاری یک تاکستان هستند که به تازگی در زیر این تاکستان یک مجموعه‌ای از موزاییک متعلق به دوران روم باستان را که قدمت آن به قرن اول میلادی باز می‌گردد، کشف کردند.این یک کشف باورنکردنی در منطقه‌ای است که مدتهاست به عنوان گنجینه‌های روم باستان نگهداری می ‌شود. در حقیقت، طبق گفته منابع محلی، از قرن نوزدهم مشخص بود که این سرزمین در بالای آثار رومی قرار دارد و حتی برخی از موزاییک‌هایی که در موزه شهر هم‌اکنون به نمایش گذاشته شده‌اند، در دهه 1960 میلادی از این مکان کاوش شده بودند.

بخش‌های کوچکی که کشف شده، بِکر و دست‌نخورده به نظر می‌رسند و اکنون باستان‌شناسان وظیفه سنگین کاوش در کل طبقه را بر عهده دارند. همچنین مقامات شهری تصمیم دارند تا این سایت ارزشمند را در دسترس عموم قرار دهند؛ اگرچه این کار به دلیل بودجه‌ای که نیاز دارد، می‌تواند یک پروسه طولانی باشد.ورونا که در منطقه ونتو در شمال ایتالیا واقع شده، در زمان روم باستان یک مکان مهم بوده، زیرا در محل اتصال چهار جاده اصلی از نظر استراتژیک واقع شده است. بسیاری از آثار باستانی ورونا در طول تاریخ حفظ شده‌اند، از جمله آمفی تئاتر چشمگیر رومی آن که امروزه هنوز هم برای کنسرت‌ها و نمایش‌های اپرا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امید می‌رود که این موزاییک‌های کشف شده، به لیست گنجینه‌های روم باستان که مردم بتوانند در ورونا آن را مشاهده کنند، افزوده شوند.