نکات کلیدی دکوراسیون داخلی در سال 2021

يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸ | کد مطلب: ۳۲۷۷۴
نکات کلیدی دکوراسیون داخلی در سال 2021
رنگ‌ها، اشکال و طرح‌های تلفیقی ازجمله مهمترین مواردی هستند که در دکوراسیون داخلی نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و می‌توانند جذابیت‌های بصری فوق‌العاده‎‌ای را پیش چشم مخاطبان قرار دهند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در سال 2021 میلادی به دلیل ادامه داشتن شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی‌های اجباری، شاید توجه به دکور و فضای داخلی خانه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و توجه به چندین نکته کلیدی بتواند به ایجاد آرامش و امنیت در فضا خانه کمک شایانی کند.
 


 

استفاده از رنگ‌های پایه


رنگ‌های پایه که به طبیعت نزدیک باشند، می توانند آرامش بیشتری را به خانه آورده و در عین حال در چشم مخاطبان همیشگی و دائمی باشند. برخی از رنگ‌ها به دلیل تندی چشم مخاطبان را می‌زنند و به مرور زمان ذهن و روح آن‌ها را خسته می‌کنند. 

توجه به اشکال مدور


اشکال هندسی مدور همیشه یک لطافت، نرمی، گرم بودن و آرامش را به دنبال دارند که برای هر مخاطبی قابل قبول و قابل دفاع هستند. استفاده از خطوط و چیدمان‌های گرد و مدور می‌تواند احساس امنیت را به خانه آورده و ساکنان را با ماندن در خانه در ساعت‌های طولانی خسته و کلافه نکند.طرح مینیمالیسم


مینیمالیست به عنوان فضای داخلی شیک سال 2021 میلادی شناخته می‌شود. استفاده خاص و نوین از وسایل قدیمی در این روش از دکورسازی نقش بسزایی را ایفا می‌کند و برای مخاطبان خاص و به یادماندنی خواهد بود.الهام‌گرفتن از طبیعت


یکی از اصلی‌ترین تِرِندهای دکوراسیون داخلی در سال 2021 میلادی، استفاده از اِلِمان‌های طبیعت است که می‌تواند فضای دلنشین‌تری را در خانه ایجاد کرده تا اعضای خانواده با حس آرامش و اطمینان‌خاطر بیشتری لحظات خود را در خانه بگذرانند. محبوب‌ترین آن‌ها به کارگیری از بافت‌های سنگ همچون عقیق، مرمر، گرانیت و چوب هستند که تاثیر بسزایی در طراحی داخلی خانه دارند. 

توجه به فضاهای ترکیبی با حفظ حریم خصوصی


این روند هم‌ترازی در فضا را مورد هدف قرار می‌دهد. امروزه آشپزخانه و اتاق نشیمن به شکل جداگانه، محبوب نیستند. بسیاری از طراحان در تلاشند اتاق‌ها را با هم ترکیب کنند و سالن را به یک اتاق نشیمن مستقل تبدیل کنند. ترکیب فضاها می‌تواند تنوع و جذابیت را دوچندان کند که البته در این میان باید به حفظ حریم خصوصی اعضای ساکن نیز توجه داشت.