ترموستات هوشمند که مصرف انرژی خانه را کنترل می‌کند

پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰ | کد مطلب: ۳۲۳۶۷
ترموستات هوشمند که مصرف انرژی خانه را کنترل می‌کند
تنظیم مصرف انرژی خانه یکی از مهمترین موضوعاتی است که این روزها بسیار به آن پرداخته می‌شود و باید مورد توجه هر فردی از اعضای خانواده باشد. ترموستات هوشمند این کار را برای یک خانواده آسان می‌کند و می‌تواند ایده‌های نویی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ترموستات به شکل یک استوانه کوچک است که به دیوار خانه نصب می‌شود و با استفاده از سیستم بی‌سیم خود به سیستم مرکزی انرژی خانه نظیر برق و گاز متصل خواهد شد. این ترموستات علاوه بر کنترل مصرف انرژی در خانه، قادر است 10 تا 12 درصد در گرمایش و 15 درصد در سرمایش خانه صرفه‌جویی نیز داشته باشد. از این رو می‌توان گفت در کمتر از یک سال هزینه خود را به شما پرداخت می‌کند و از آن به بعد فقط سود خالص را برای یک خانواده در بر خواهد داشت.

این ترموستات در طول شبانه روز با استفاده از برنامه‌ای که دریافت می‌کند، به صورت خودکار در صورت نیاز برق‌های اضافه را خاموش کرده و حتی سیستم گرمایش را در بخش‌هایی از خانه تحت کنترل قرار می‌دهد. این امر موجب می‌شود هم به سیستم‌های گرمایش و گرمایش خانه فشار مضاعفی وارد نشود و هم در هزینه‌های جاری مصرف انرژی در خانه صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشد.

این ترموستات هوشمند از راه دور قابل کنترل است و اعضای خانواده با خارج شدن از خانه هم می‌توانند به راحتی بر سیستم برق و انرژی خانه نظارت داشته باشند و حتی چند ساعت قبل از آمدن به خانه سیستم گرمایش یا سرمایش خود را در فصول مختلف سال روشن کنند تا خانه دما ایده‌ال آن‌ها را به محض ورودشان به خانه داشته باشد.