«سه زیبایی» میراثی که بیشترین گردشگران ترکیه را جذب می‌کند

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶ | کد مطلب: ۳۲۲۰۷
«سه زیبایی» میراثی که بیشترین گردشگران ترکیه را جذب می‌کند
دودکش‌های پری که به نام «سه زیبایی» معروف شده‌اند، از جمله میراث غنی فرهنگی در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه هستند که طی سال 2019 میلادی بیشترین حجم گردشگر را به‌سوی خود جذب کردند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این دودکش‌های پری یکی از نمادهای کاپادوکیا محسوب می‌شوند که با غنای طبیعی، تاریخی و فرهنگی خود چشم‌اندازهای خارق‌العاده‌ای را برای گردشگران به ارمغان می‌آورند.

«سه زیبایی» که شامل سه دودکش پری است، با عناوین پدر، مادر و کودک در منطقه کاپادوکیا در آناتولی مرکزی شناخته شده و توجه گردشگران را در همه فصول سال جلب می‌کند.

با توجه به فعالیت‌هایی که در بخش فرهنگی و حفظ میراث این بنای تاریخی انجام شده است، از سال 2018 میلادی این میراث غنی توانسته بیشترین حجم گردشگران خارجی را به سوی خود جذب کند و از این رو سود قابل توجهی را نیز برای این منطقه به ارمغان آورد.در واقع این بنای تاریخی با الهام گرفتن از نام «سرزمین اسب‌های زیبا» نامگذاری شده و به دلیل نوع ساختار نمایشی که دارد، سالانه عکاسان زیادی را نیز از سراسر جهان جذب می‌کند.

همچنین رسانه‌های بین‌المللی نیز از سال 2018 میلادی بیشترین حجم پوشش خبری را در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری جهان از این بنای دیدنی داشتند و همین امر باعث جذب هرچه بیشتر گردشگران و توجه بالای فعالان میراث فرهنگی جهان به ویژه مسئولان کشور ترکیه به این بنای غنی شده است.

در واقع می‌توان گفت که کاپادوکیا مرکز میراث فرهنگی بوده و همچنین زیبایی‌های طبیعی شگرفی دارد. این بنا از پربازدیدترین مکان‌ها در ترکیه و یکی از نادرترین نقاط جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو است.