خداحافظی کاریکاتوری با مارادونا

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷ | کد مطلب: ۳۱۹۹۹
خداحافظی کاریکاتوری با مارادونا
خبر درگذشت دیگو مارادونا، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی واکنش‌های جهانی بسیاری را به دنبال داشت. نام ماردونا فقط در جهان فوتبال مطرح نبود و به همین خاطر هم خبر درگذشت این اسطوره ورزشی تنها با واکنش‌های علاقه‌مندان به ورزش همراه نبود و جهان هنر و سیاست را نیز تحت تاثیر قرار داد.
اسکان نيوز: به دنبال درگذشت مارادونا، فوتبالیست پیشکسوت آرژانتینی برخی از کارتونیست‌های ایرانی نیز با خلق طرح‌هایی از این فوتبالیست یا بازنشر آثاری که پیشتر از چهره او به تصویر کشیده بودند، در این موج جهانی سهیم شدند. 
 
جواد علیزاده، کارتونیست از جمله این هنرمندان بود که با انتشار طرح‌هایی از ماردونا، نوشت: «او فقط یک فوتبالیست نبود. خصلتی چند بعدی داشت و دارای ابعاد ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ملی بود ... حیف که غیرمنتظره و ناباورانه رفت و دنیا دیگر چنین فوتبالیست بی‌نظیر و خبرساز و جنجالی و همیشه منتقد و جنگجو را به خود نخواهد دید. من هم مثل خیلی‌ها بسیار غمگین شدم از رفتن زودهنگامش و هرگز هم متوجه نشدم که این اسطوره بی‌همتا تا زمانی که زنده بود، آیا توانست کاریکاتورهای مارادونایی مرا شخصا ببیند ... »اثر جواد علیزاده


اثر جواد علیزاده


اثر جواد علیزاده 


اثر جواد علیزاده 


مارادونا و کاره‌کا (برزیل) اثر جواد علیزاده

هادی حیدری، هنرمند کارتونیست نیز بعد از درگذشت مارادونا طرحی از چهره این فوتبالیست منتشر کرد. ایسنا نوشت، حسین صافی، هنرمند کارتونیست نیز با بیان این جمله که «مارادونا ... اسطوره بی‌تکرار برای همیشه فوتبال»، طرحی از چهره این پیشکسوت فوتبال منتشر کرد.