احداث شهر افقی خورشيدی در ايتاليا

پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۱ | کد مطلب: ۳۱۹۸۹
احداث شهر افقی خورشيدی در ايتاليا
سه گروه معماری و طراحی صنعت ساختمان در ايتاليا اقدام به طراحی شهر افقی خورشيدی كرده است كه سيستم مصرفی انرژی اين شهر با استفاده از انرژی‌های تجديد‌پذير چون سلول‌های خورشيدی و انرژی باد كرده‌اند كه توانسته نقش عمده‌ای را در ارايه فن‌آوری‌های نوين سبز در صنعت ساختمان‌سازی جهان ايفا كند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: البته بايد خاطر نشان ساخت كه شهر نامبرده به اتوبان خورشيدی نيز شناخته شده است، چرا كه اين شهر كاملا به صورت يك اتوبان و پل پايه‌دار طراحی شده كه شهروندان از طريق عبور از سطح خارجی اين پل افقی رفت‌وآمد كرده و پايه‌های آن را نيز به‌عنوان محل سكونت برگزيده‌اند.همچنين اين شهر افقی دو جاده منطقه شهری- روستايی شهر Calabria ايتاليا را به يكديگر وصل كرده و می‌تواند از حجم ترافيك موجود در اين شهر به‌ميزان قابل توجهی بكاهد.

پايه‌های اين شهر از جعبه‌های شيشه‌ای خورشيدی تشكيل شده كه با قرار گرفتن در كنار يكديگر می‌توانند محل سكونت شهروندان را به ارمغان آورند. اين در حالی است كه هر يك از اين مكعب‌های شيشه‌ای با استفاده از انواع پنل‌های خورشيدی در طرح و زواياهای مختلف هندسی طراحی شده و در معرض نمايش عموم درآمده‌اند.