ایده‌هایی که دهه بعدی طراحی داخلی را شکل می‌دهند

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹ | کد مطلب: ۳۱۹۷۲
ایده‌هایی که دهه بعدی طراحی داخلی را شکل می‌دهند
معماران و طراحان به‌طور فزاینده‌ای از مسئولیت خود در بهبود رفاه مشتریان آگاه هستند و به همین دلیل آن‌ها بهترین راه‌حل‌ها را برای پروژه‌های طراحی داخلی خود جستجو کرده و درنهایت ارائه می‌دهند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یکی از ماهنامه‌های تخصصی در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی اروپا، طبق یک نظرسنجی میان متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی چندین ایده را برای طراحی داخلی ارائه داده که این ایده‌ها می‌توانند دهه بعدی این حوزه را به نوعی شکل دهند.

 

1- طراحی بیوفیلی


گیاهان داخل سالن به یک لایه کاملا جدید در پروژه‌های طراحی داخلی تبدیل شده‌اند و گیاهان بزرگ یک روند رو به رشد هستند. در سال گذشته، یک مفهوم جدید وارد گفت‌وگو اصلی شده است: طراحی بیوفیلک؛ به‌ منظور حفظ سطح مشخصی از ارتباط با طبیعت و طراحی.
 

2- مبلمان الیاف طبیعی


استفاده از الیاف طبیعی مانند چوب خیزران و حصیر در مبلمان در طراحی داخلی بسیار محبوب شده است. این ماده سنتی در صندلی‌ها، فرش‌ها و نورپردازی استفاده می‌شود که با طراحی مدرن‌تر مخلوط می‌شود.

 

3- طراحی حجیم


صندلی‌ها، میزهای قهوه، کاناپه‌ها و حتی لامپ‌ها با ایجاد ظاهری جوان، سرگرم‌کننده و مدرن، بهترین منحنی‌های حجیم خود را نشان می‌دهند که ما را به دوران کودکی باز می‌گردانند.

4- قوس‌ها


قوس‌ها معماری سنتی هستند و به لطف معماران و طراحان که درهای منحنی، پنجره‌های گرد و آینه‌های قوسی را به پروژه‌های طراحی داخلی خود اضافه می‌کنند، احیا شده‌اند.
 
 

5- گوشه‌های مطالعه کوچک


اکنون که کار در خانه بیشتر شده است، انعطاف‌پذیری در خانه بیش از هر زمان دیگری مهم است. در این زمینه، مناطق کار رسمیت کمتری پیدا می‌کنند و می‌توانند با دیگر مناطق زندگی همزیستی داشته باشند. این امر منجر به ظهور کوچک گوشه‌های مطالعه شده است که در قطعات بزرگتر مبلمان، مانند پنهان شدن در کمد یا اضافه شدن به قفسه کتاب، ادغام شده‌اند.