ارزش بازار جهانی ربات‌های ساختمانی تا سال 2025 به 226 میلیون دلار می‌رسد

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۵ | کد مطلب: ۳۱۸۲۱
ارزش بازار جهانی ربات‌های ساختمانی تا سال 2025 به 226 میلیون دلار می‌رسد
برخلاف تلاش در زمینه‌های تولید، تدارکات و مراقبت‌های بهداشتی بازار جهانی، حوزه ساخت‌وساز یکی از صنایع پرمصرف بوده که هنوز از رونق رباتیک به صورت کامل بهره‌ای نبرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: تراکتیکا، یک شرکت تحقیقاتی متخصص در کامپیوتر، اتوماسیون و فن‌آوری‌های رباتیک، پیش‌بینی می‌کند که این روند طی 5 سال آینده تغییر خواهد کرد. آن‌ها انتظار دارند که صنعت رباتیک ساختمانی تا سال 2025 میلادی درآمدی معادل 226 میلیون دلار را در بازار جهانی به دست آورد و به توسعه چشمگیری برسد.

در واقع شركت‌های ساختمانی بیشتر به دنبال صنعت رباتیک برای حل كمبود نیروی انسانی، بهبود سرعت و كارآیی، افزایش ایمنی در پروژه و سود سودمندتر هستند. ربات‌های ساختمانی نوید می‌دهند که شیوه ایجاد خانه، ساختمان و زیرساخت‌های صنعت را تغییر می‌دهند.

با این حال، ما هنوز در مراحل اولیه هستیم. در حال حاضر، این ربات‌ها تخریب، آجرچینی، حفاری، چاپ سه‌بعدی و حتی بستن میلگرد را بر عهده دارند. ما همچنین ربات‌های فروشگاه سخت افزار را دیده‌ایم که به مشتریان کمک می‌کنند. اما این روزها در فکر طراحی و ساخت چند اسکلت بیرونی و ربات برای کمک به بلند کردن بارهای سنگین در حوزه ساخت و ساز جهان هستیم.

با گسترش بازار ربات‌های ساختمانی، به زودی شاهد ایجاد شرکت‌های متوسط و بزرگ بیشتری خواهیم بود که به دنبال انتخاب این فناوری هستند. این مساله خصوصا با سیستم‌های اتوماسیون ساختمان و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) کاملا سازگار است. تراکتیکا پیش‌بینی می‌کند، انتظار می‌رود که تا سال 2025 میلادی تعداد ساخت ربات‌های ساختمانی به بیش از 1400 واحد برسد؛ یعنی حدود 4 برابر بیشتر از تعداد موجود در بازار جهانی.