مسئولان وزارت پاسخگو باشند چرا که؛ میراث فرهنگی تهران می‌گوید در زمان غیر اداری پاسخگو نیست!

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۹ | کد مطلب: ۳۱۷۵۰
مسئولان وزارت پاسخگو باشند چرا که؛  میراث فرهنگی  تهران می‌گوید در زمان غیر اداری پاسخگو نیست!
معاون میراث فرهنگی استان تهران در پاسخ به سئوالات خبرنگار اعلام می کند که وقت اداری تمام شده و تنها در زمان اداری پاسخگو خواهد بود.
اسکان نيوز:  اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به ریاست پرهام جانفشان‌عراقی در زمان کرونا و زمانی که فرصت جویان برای دست‌اندازی به میراث پایتخت مشغول بودند بیشتر ایام در دسترس خبرنگاران نبود. در این ایام اتفاقات مختلفی در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رخ داد که این اداره کل کمتر توجه و یا واکنشی به آن‌ها نداشت.
 
در اقدامی جدید و عجیب‌تر، وقتی خواستار پاسخگویی مرتضی ادیب‌زاده، معاون میراث فرهنگی اداره کل استان تهران به چند موضوع مرتبط با میراث فرهنگی پایتخت بودیم، اظهار کرد: ساعت ۵ غروب است. من تنها در زمان اداری پاسخگو خواهم بود.

پیش از این بارها خبرنگاران خواستار پاسخگویی او درباره موضوعات مربوط به میراث فرهنگی بودند اما هر بار با چنین جمله‌ای مواجه می‌شدند.

استدلال این مدیر میراثی این است که تنها در زمان اداری باید فعالیت مرتبط با این اداره کل را انجام داد و یا حتی پاسخگو تلفن‌ها بود. او حتی راس ساعت ۵ بعد از ظهر را نیز خارج از زمان اداری خود می‌داند. البته در ساعات دیگر نیز بهانه‌هایی از جمله جلسات متعدد را دلیل عدم پاسخگویی می‌داند.

خبرنگاران بارها این جمله را از وی شنیده‌اند که وقت نماز و ناهار است. ساعت اداری تمام شد. در ساعت اداری جلسه دارم و…

پرهام جانفشان‌عراقی نیز که پیش از این در صندوق احیا آثار تاریخی عملکرد قابل ملاحظه‌ای نداشت و اکنون مدیریت اداره کل میراث فرهنگی تهران را به عهده دارد همانند معاون خود در مقابل اتفاقاتی از جمله تخریب‌های متعدد ابن بابویه، کشف آثار باستانی مشکوک در گورستان، تخریب کلیسا، تخریب بنای مشروطه و… سیاست سکوت و انفعال را بر عهده گرفته است.

مهر نوشت، اکنون که اداره کل میراث فرهنگی خود را موظف به پاسخگویی نمی‌داند شاید جور آن را باید وزارت میراث فرهنگی بکشد و اگر نمی‌توانند به دلیل تعدد جلسات پاسخگو عملکرد نامطلوب خود باشند، سخنگویی اختیار کرده و یا تفویض اختیار کنند. چرا که وقتی آن‌ها در حال استراحت و ناهار هستند، مخربان مشغول کارند و برایشان ساعات اداری معنا ندارد.