کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ورقه‌های روشنایی، تکنیکی نو در نما ساختمان

22 آبان 1399 ساعت 11:21 | کد مطلب:31600

این روزها طراحی نمای ساختمان به یک اصل مهم در صنعت ساخت و ساز جهان تبدیل شده که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت و در این زمینه، طراحی ورقه‌های روشنایی برای تغییر لحظه‌ای نمای ساختمان یکی از این فناوری‌های نوین است.


 اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ورقه‌های روشنایی از پلی کربنات که یک ترموپلاستیک کاملا شفاف هستند، ساخته شده‌اند و در برابر دما منفی 40 تا 115 درجه سانتیگراد کاملا مقاوم بوده و ایستایی بالایی دارند.

ورقه‌های روشنایی که بر روی نما ساختمان قرار گرفته و نما را به شکل و رنگ‌های متفاوت تبدیل می‌کنند، حدود 200 برابر مقاوم‌تر از شیشه‌های معمولی ساختمان هستند و با استفاده از اشعه ماورا بنفش محافظت می‌شوند.

تغییر رنگ در بیش از 50 نوع طیف رنگی، تغییر شکل با استفاده از اشکال مختلف هندسی و تبدیل شدن به اندازه و سایزهای متفاوت از جمله مهمترین مزایای این ورقه‌های روشنایی نمای ساختمان هستند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

لازم به ذکر است از این ورقه‌ها می‌توان در پارتیشن‌ها و ساخت فضاهای نمایشگاهی نیز استفاده کرد و به دلیل وزن سبک و قابلیت حمل و جابه‌جایی بالا، در مرمت و بازسازی خانه‌های مسکونی و سالن‌های اداری و تجاری هم کاربرد بالایی خواهند داشت.
 
 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/31600/ورقه-های-روشنایی-تکنیکی-نو-نما-ساختمان

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com