رونق کشاورزی و توریسم گلستان با مزرعه گردشگری

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶ | کد مطلب: ۳۱۵۲۸
رونق کشاورزی و توریسم گلستان با مزرعه گردشگری
گردشگری کشاورزی یکی از جنبه‌های مغفول‌مانده رونق توریسم گلستان است که به دلیل برخورداری این استان از اقلیم مناسب، زمین‌های مستعد، وجود بخشی از سواحل دریای خزر و ظرفیت تولید ۹۲ گونه محصول کشاورزی می‌تواند به یکی از راهکارهای موثر افزایش درآمد فعالان بخش کشاورزی و گردشگری این خطه شمالی تبدیل شود.
اسکان نيوز: صدور نخستین پروانه ایجاد مزرعه گردشگری کشور در توسکستان گرگان و بهره‌برداری رسمی از آن در مهر امسال، فصل جدیدی از سرمایه‌گذاری گردشگری کشاورزی را در گلستان گشود. این مزرعه به مساحت پنج هکتار شامل بخش‌های پرورش تمشک، توت‌فرنگی، سبزی‌ و صیفی‌جات، نگهداری حیوانات و فضا آموزش کشاورزی است که بخش عمده کاشت، داشت و برداشت محصول در این مزرعه بر اساس الگو کار داوطلبانه توسط گردشگران انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این پیوند گفت: این استان دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد رونق گردشگری و ترکیب آن با بخش‌های گوناگون مانند کشاورزی است.

یاسر قندهاری اظهار کرد: گسترش گردشگری کشاورزی در گلستان با توجه به اشتغال ساکنان آن به این بخش و تولید انواع محصولات، دست یافتنی و امکان پذیر است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ نفر متقاضی ایجاد گردشگری کشاورزی در گلستان هستند که راه اندازی این واحدها در بخش های زراعت، باغبانی، دامپروری، شیلات و آبزیان می تواند موجب تحول در بخش گردشگری و کمک به رونق بیشتر کشاورزی استان شود.

قندهاری کمک به حفظ کاربری کشاورزی، رونق اقتصاد خانوارها و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بخش گردشگری و توسعه روستاها را از جمله مزایای اجرای گردشگری کشاورزی اعلام کرد و گفت: فضا مورد نیاز ایجاد گردشگری کشاورزی بر اساس نوع فعالیت از ۴۰۰ متر تا ۱۰ هکتار است.

استفاده از ظرفیت جاذبه‌های کشاورزی استان در حوزه گردشگری نتایجی مانند گسترش بهره برداری از مزرعه، نوآوری در درآمد و کسب درآمد مازاد، یافتن مصرف کنندگان جدید محصولات کشاورزی، افزایش آگاهی و استفاده از محصولات و خدمات محلی، کمک به احیا و توسعه سنت‌ها، هنرها و صنایع محلی، حفظ بافت سنتی روستاها و در نهایت جلوگیری از مهاجرت به شهرها خواهد داشت.

گلستان در تولید ۱۵ محصول کشاورزی از جمله گندم، جو، سویا، کلزا، پنبه، ذرت، برنج، زیتون، هلو، توتون و زعفران رتبه های بالای کشور را در اختیار دارد.

در این استان شمالی ۲۱۴ هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی در ۶۶۷ هزار هکتار زمین زراعی مشغول فعالیت هستند که ۳۸ درصد اشتغال خالص استان را به خود اختصاص داده‌اند.

ایرنا نوشت، همچنین وجود هزار و ۷۵ روستا و آبادی در گلستان و سکونت ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری استان در مناطق روستایی با اقوام و مذاهب گوناگون، نشان می دهد که ظرفیت مناسب جذب گردشگران و توسعه توریسم روستایی در این استان وجود دارد.