طبيعت را در شهر سبز «رِزیلِن» لمس كنيد

يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶ | کد مطلب: ۳۱۴۹۲
طبيعت را در شهر سبز «رِزیلِن» لمس كنيد
موسسه بين‌المللی معماری map-lad شهر بستون به ارائه طرح احداث شهر Resilien پرداخته كه اين طرح بلندمدت تا سال 2035 ميلادی به صورت متوالی به اجرا درآمده و تكميل خواهد شد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: اين شهر كه در زمين‌های خاكستری يكی از بزرگترين املاك شهر بستون احداث می‌شود، به‌راحتی بيش از 300 هزار نفر را در خود جا خواهد داد و مي‌تواند محل زندگی و محل كار اين ساكنان را فراهم كند.

شهر Resilien كاملا بر پايه فناوری‌های نوين سبز و توليد انرژی‌های تجديدپذير طراحی شده است كه بيش از 15 ميليون فوت مربع زمين باير را برای ساخت انواع سقف و ديواره‌های سبز به خود اختصاص داده است.

نكته قابل توجه اين‌جاست كه اين فضاهای سبز گياهی به سطح وسيعی از انواع كانال‌های زيرزمينی مختص جذب آب متصل هستند و با تغذيه از آب‌های رودخانه و دريای اطراف شهر به تهويه هوا و پاكسازی هوا داخلی شهر می‌پردازند.

البته تمامی اين كانال‌ها ظرفيت جذب بيش از 20 ميليون گالن آب را داشته و در كوتاهترين زمان ممكن اقدام به تصفيه آب به‌منظور تامين آب شرب ساكنان شهر خواهند كرد. همچنين هر يك از ساختمان‌‌های مسكونی از بالكن‌های مكعب مستطيلی با اندازه‌های متفاوت برخوردارند كه با برخورداری از انواع پنل‌های خورشيدی مورب و شيب‌دار به جذب سلول‌های خورشيد و توليد انرژی گرمايی داخل واحدهای مسكونی خواهند پرداخت.قسمت سقف اين ساختمان‌ها نيز از سيستم‌های تهويه هوا برخوردار بوده كه در هر زمان با هر شرايطی به پاكسازی و تهويه هوا شهر دست می‌يابند.