طراحی سقف‌های پياده‌روی در یک ساختمان چینی

پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲ | کد مطلب: ۳۱۴۳۰
طراحی سقف‌های پياده‌روی در یک ساختمان چینی
پروژه آپارتمان مدرن شهر Suizhong چين به‌گونه‌ای رونمايي شده كه با استفاده از ديوارهاي متمايل، زاويه و مشبك خود توانسته چشم‌انداز منحصر‌به‌فردی را در معرض نمايش عموم بگذارد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع مي‌توان گفت، اين ساختمان‌هاي كارخانه‌ای با يك طرح پيچيده و با طبقات پلكانی زاويه‌دار طراحی شده‌اند كه هر يك از اين طبقات از پنل‌های مشبك مسطح شيب‌دار نيز برخوردار هستند.

گروه معماری Yamasaki Ku Hong از كشور كره به ‌عنوان مسئول طراحی و معماری خارجي اين پروژه معرفی شده است كه در اجرا طبقات منعطف با قابليت تحرك و جابه‌جايی توانسته گام گسترده و مثبتی را در اين راستا بردارد.

نكته قابل توجه اين‌جاست كه هر يك از طبقات اين ساختمان با وجود طرح‌هاي پلكاني و حالت چرخشي خود، در اندازه‌های يكسان ساخته شده‌اند و با تبعيت از قانون هندسی خاصی در كنار يكديگر جا گرفته‌اند.

تعيين زوايای اختصاصی و رعايت فواصل استاندارد ميان هر يك از طبقات و پنل‌های اطراف آن از جمله اين قوانين هندسی در اين پروژه به‌شمار می‌روند كه به‌درستی به اجرا درآمده‌اند، به‌طوری كه سقف هر يك از اين ساختمان‌ها با زوايای شيب‌دار خود فضا امنی را براي پياده‌روی و رفت و آمد مردم شهر نامبرده ايجاد كرده‌اند.

همچنين می‌توان طرح حروف انگليسی M و N را به‌راحتي در چشم‌انداز اين پروژه مشاهده كرد كه اجرا اين طرح حروف الفبايی يكی ديگر از قابليت‌های برجسته اين پروژه محسوب می‌شود.