استفاده از فوم‌های آلومینیوم بازیافتی برای ساخت دیوارهای سبک

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۶ | کد مطلب: ۳۱۳۵۷
استفاده از فوم‌های آلومینیوم بازیافتی برای ساخت دیوارهای سبک
این روزها استفاده از انواع مواد بازیافتی در حوزه ساخت‌وساز کشورهای مختلف جهان توسعه چشمگیری پیدا کرده که تولید فوم‌های آلومینیومی بازیافتی ازجمله این تکنیک جدید است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یک شرکت تولیدکننده مصالح ساختمانی در کانادا اقدام به طراحی و تولید این فوم‌های جدید کرده که صددرصد بازیافتی هستند و می‌توانند برای ساخت انواع دیوارهای متحرک و سبک کاربرد بالایی داشته باشند.

این فوم‌ها از آلومینیوم‌های کهنه که قبلا استفاده شده‌اند، تولید می‌شوند. در واقع این آلومینیوم‌های کهنه با قرار گرفتن در حرارات بالا و ترکیب پلی استر شکل‌های مختلف می‌گیرند و می‌توانند حتی دیوراهای تزئینی متفاوتی را به نمایش درآورند.

این فوم‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری بالا و وزن سبکی که دارند، برای ساخت خانه‌های پیش‌ساخته نیز قابل استفاده هستند و می‌توانند در هر زاویه و شکلی قرار بگیرند. همچنین این فوم‌ها با دستگاه‌های برش به راحتی تغییر شکل می‌دهند و به همین دلیل در هر ساختمانی با هر نوع زاویه و طراحی قابل استفاده خواهند بود.

از دیگر مزیت‌های این فوم‌های آلومینیومی نوع طراحی‌های برجسته و خاص آن‌هاست که به معماران این اجازه را می‌دهد تا ساختمان خود را به اشکال مختلف طراحی کرده و نمای خارجی را بسیار متفاوت نمایان کنند.