طراحی فروشگاه اَپل با نماد درخت عصر دیجیتال

شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸ | کد مطلب: ۳۱۲۹۴
طراحی فروشگاه اَپل با نماد درخت عصر دیجیتال
دکور یکی از جدیدترین فروشگاه‌های کمپانی اَپل در قلب شهر بانکوک، با نماد یک درخت آینده‌نگر طراحی شده تا نشان دهد که این درخت برای عصر دیجیتال میوه خواهد داد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروه معماری Foster+Partners پس از کار بر روی پروژه‌های مختلف کمپانی اَپل در میامی، توکیو، پاریس، دبی و شهر نیویورک، اینبار یک فروشگاه جدید مشرف به یک میدان عمومی در قلب بانکوک را طراحی کرده‌اند که توجه بسیاری از معماران و مخاطبان اَپل را به سوی خود جلب کرده است.

با وجود این‌که عصر دیجیتال یک عصر مهم تلقی می‌شود و هر روز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا می‌کند، کمپانی اَپل نیز با طراحی این فروشگاه خود تصمیم دارد تا نشان دهد از این عصر جدید عقب نمی‌ماند و هر روز به نوعی فعالیت می‌کند تا از این دوره دیجیتال غافل نمانده و گام‌های موثری را در این راستا بردارد.

طراحی این فروشگاه با استفاده از اِلِمان یک درخت قوی اجرایی شده تا نشان دهد این درخت برای عصر دیجیتال میوه می‌دهد و هر روز پربار تر و سنگین‌تر خواهد شد. این درخت سایبان گسترده‌ای نیز در فضا ایجاد کرده تا همگان بتوانند در هر ساعتی از طول روز به راحتی از آن فروشگاه دیدن کرده و محصولات اَپل را بدون هیچ مشکلی مشاهده کنند.

طرح دایره‌ای شکل در نما شیشه‌ای آن پیچیده شده و از دو طبقه عبور می‌کند. این طبل با قطر 80 متر، شامل فرم مخروطی شکل است که از پایه ساختمان بیرون می‌آید و به داخل یک سایبان که سقف فروشگاه را ایجاد می‌کند، در حرکت است.

تکیه‌گاه مرکزی دارای یک هسته چوبی صنوبر است که دارای 1461 پروفیل بلوط سفید اروپایی بوده و به سطح آن متصل شده است. این درخت، قطب اصلی فروشگاه اَپل است و گرمی را در سراسر فضا ایجاد می‌کند.

همچنین طبیعت مدور ساختمان توسط راه پله مارپیچی که مشتریان را به طبقه دوم هدایت می‌کند، ادامه می‌یابد. راه پله منحصربه‌فرد از تیغه‌های توربین فولاد ضد زنگ با صیقل بالا که از هسته چوب مرکزی کنده‌کاری شده‌اند، تشکیل شده است.