جدیدترین پنل‌های ضدصوت که فضا را دکورسازی می‌کنند

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴ | کد مطلب: ۳۱۲۸۱
جدیدترین پنل‌های ضدصوت که فضا را دکورسازی می‌کنند
یکی از گروه‌های طراحی و معماری ایتالیا برای نخستین یک سیستم ضد صوت را با استفاده از پنل‌های مثلثی روکش‌دار طراحی کرده‌اند که هم از انتقال صدا به فضای داخلی جلوگیری می‌کند و هم زیبایی خاصی را در دکور آن فضا به وجود می‌آورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پنل‌ها در اشکال هندسی متنوع قابل تولید هستند که به دلیل رنگ شفاف و انعطاف‌پذیری جذابی که دارند، می‌توانند در دکورسازی محوطه ساختمان‌های مختلف تجاری، مسکونی و اداری نقش بسزایی را ایفا کنند.

از دیگر مزیت‌های این سیستم آن است که اجازه نمی‌دهد کوچکترین صدایی به فضا داخلی ساختمان انتقال پیدا کند و در نتیجه از ایجاد آلودگی صوتی به صورت صد درصد جلوگیری به عمل می‌آورد.

خرپاهای سقف طوری ساخته شده‌اند که برف از روی شیشه بلغزد و به پشت بام جامد اطراف حیاط برسد. سایه زنی توسط روکش خرپا تامین می‌شود که باعث پخش نور بیشتری در اطراف فضاهای مربوطه خواهد شد.

همچنین پنل‌های ضد صوت در سقف کلاس‌های درس، سالن‌های شنا، راهروها و فضاهای اجتماعی در سراسر این ساختمان به عنوان نمونه نصب شده‌اند. بنابراین این سیستم با افزایش گفتار و به حداقل رساندن سر و صدا، از یادگیری و همکاری‌های گروهی پرسر و صدا پشتیبانی می‌کند.