رونمایی از خانه چمنی پیش‌ساخته

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷ | کد مطلب: ۳۱۱۶۹
رونمایی از خانه چمنی پیش‌ساخته
گروه طراحی Altro Studio با استفاده از ريسمان‌های علف و چمن خانه‌های پيش‌ساخته‌ای با نام اختصاری خانه چمنی طراحی كرده است كه در چشم‌انداز صنعت معماری پروژه‌های سبز جا گرفته است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: اين خانه از سقف‌های چمني با علف‌های ريسمانی منظم تشكيل شده و اين ريسمان به صورت يكنواخت كه تطابق منحصربه‌فردی با يكديگر دارند، بر روي سطح خارجی خانه پيش ساخته سبز پوشانده شده‌اند. در واقع می‌توان گفت كه عايق‌گذاری اين خانه پيش ساخته نيز پوشانده شده‌اند.

در واقع می‌توان گفت كه عايق‌گذاری اين خانه پيش‌ساخته نيز با استفاده از لايه‌های تركيبی چمن صورت گرفته كه در جذب انرژی خورشيد و انتقال آن به فضای داخلی اين كابين‌های سبز نقش عمده‌ای را ايفا خواهند كرد.

دو بخش ديوار اين خانه پيش ساخته از ورقه نايلونی – پلاستيكی مات برخوردار است كه از طريق برقراری ارتباط با لايه‌های چمن و علف می‌تواند چرخشی سيستم خورشيدی و گرمای داخی خانه را به درستی انجام دهد. همچنين طرح كلی اين خانه كاملا زاويه‌دار بوده كه هر يك از اين زوايا به صورت منطبق به يكديگر طراحی شده‌اند.

در نهايت می‌توان چشم‌انداز سبز را با طراحی خاص اين خانه پيش‌ساخته به طور كامل درك كرد. چهارچوب و قالب اصلی خانه پيش ساخته مذكور از لوله‌های PVC است تا بتواند به سبكی وزن خانه كمك بسزای كرده باشد.