خانه زيرزمينی با یک طرح مدرن

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۵ | کد مطلب: ۳۱۰۷۸
خانه زيرزمينی با یک طرح مدرن
خانه مدرن زيرزمينی كه توسط KWK Promes طراحي شده، در برگيرنده يك سالن عمومی برای برگزاری همايش و انجمن‌های خاص است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: خانه‌های زيرزمينی می‌توانند نمادی از تصورات ذهنی روزنه‌های هابيت در اعماق زمين باشند، به طوری كه چشم‌انداز بی‌همتايی را به نمايش گذاشته و ديگر سيستم‌های اصلی را در درون خود جا داده است.

نما خارجی و چشم‌انداز اين پروژه را می‌توان در پوشش‌های سبز با طرح‌های منحفی و قوس‌دار مشاهده كرد كه تمامی اين خطوط با اشكال واضح و منظم طراحی شده‌اند. درختان اطراف اين پروژه با فواصل در كنار يكديگر قرار گرفته و هر يك از آن‌ها خطوط منظم افقی و عمودی را به وضوح نشان خواهند داد.

بخش‌هايي از اين خانه مدرن زيرزمينی از طرح‌های مدور منحصر‌به‌فردی برخوردار هستند كه اين طرح‌ها مخصوص كنترل دما و فشار داخلی اين ساختمان طراحی شده‌اند. همچنين مسيرهای داخلي و خارجی اين پروژه كاملا با يكديگر منطبق بوده و از طريق طرح‌های هندسی با زوايای مشخص احداث شده‌اند.

سطوح سقف و نماهای خارجي اين خانه زير زميني با علفزارهای پر از آب كه طراوت خاصی را به ارمغان می‌آورند، پوشيده شده است. طراحی چرخشی و گردان چشم‌انداز اين خانه زيرزمينی را می‌توان به وضوح در اين پروژه مشاهده كرده و نظم منطقی بين اين خطوط را دريافت كرد.