پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، اتوبوسرانی و مترو شیراز تعطیل می‌شود

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹ | کد مطلب: ۳۰۹۰۳
پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، اتوبوسرانی و مترو شیراز تعطیل می‌شود
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان این‌که محدودیت‌های کرونایی از امروز(چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۹۹) در ۳۶ شهرستان استان آغاز و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت، تاکید کرد:‌خطوط اتوبوسرانی و قطار شهری (مترو) شیراز در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند.
اسکان نيوز: عبدالرضا قاسم‌‌پور، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر این‌که  مردم  در اجرا این محدودیت‌ها همکاری و همراهی لازم را داشته باشند، گفت: در اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان فعالیت برخی از کسب‌وکارها، اصناف و مشاغل تعطیل و برگزاری تمام برنامه‌ها، مراسم‌های فرهنگی، اجتماعی،مذهبی و همایش‌ها ممنوع است.

وی با بیان این‌که نظارت‌ها برای اعمال محدودیت‌های کرونایی جدی‌تر انجام‌ می‌شود، اظهارکرد: هم تعداد تیم‌های نظارتی بیشتر شده و هم جدی‌تر با تخلفات برخورد می‌شود تا از این طریق کمک کنند، وضعیت استان به قرمز تبدیل نشود و شرایط از آن چیزی که در آن قرار داریم بدتر نشود.

معاون استاندار فارس با تشکر از اصناف، هیات‌های مذهبی و اقشار مختلف مردمی که همکاری بسیار خوبی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشتند و به همین دلیل فارس، استان اول کشور از نظر اجرای پروتکل‌های بهداشتی شد، از مردم خواست همانند گذشته همکاری و همراهی داشته باشند تا این ایام را پشت سر بگذاریم و وضعیت استان روز به روز بهتر شود.
 

دورکاری کارکنان مستلزم فراهم بودن زیرساخت‌هاست


قاسم‌‌پور همچنین در خصوص دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی در مدت اجرای محدودیت‌های کرونایی افزود: دورکاری کارکنان مستلزم آن است که زیرساخت‌ها در دستگاه‌های اجرایی فراهم باشد و اگر این زیرساخت‌ها فراهم بود دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای کارکنان پرخطر و شاغلان حساس شرایط دورکاری را اعمال کنند اما در خصوص شرایط فراهم نبودن زیرساخت‌ها تاکنون مصوبه‌ای نداشتیم.
 

مردم رعایت نکنند حمل و نقل عمومی تعطیل می‌شود


وی همچنین در ارتباط با فعالیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شهرهای استان فارس از جمله شیراز، بیان کرد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند مجبور هستیم مترو و اتوبوس را تعطیل کنیم.

وی ادامه داد: نمی‌خواهیم حمل‌ونقل عمومی تعطیل شود اما اگر مجبور شدیم و شرایط استان بدتر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف شد، مجبور هستیم حمل و نقل عمومی را نیز تعطیل کنیم.

براساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا با آغاز محدودیت‌های کرونایی، بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های عمرانی و ادارات نیز تشدید خواهد شد.

مصادیق اعمال محدویت شامل مکان‌هایی از جمله دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارس شبانه روزی، زبان سراها و کتابخانه‌ها است که این مراکز باید آموزش‌های خود را به شکل مجازی انجام دهند.

تا پایان هفته آینده، دانشگاه‌ها، مدارس، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینماها و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و کاراته و جودو و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.

بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستور استاندار فارس، در سراسر استان استفاده از ماسک در ادارات برای کارکنان و مراجعان الزامی است.

همچنین برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی نیز ممنوع است.

ایرنا نوشت، همچنین مصوب شده تالارهای پذیرایی، کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها از چهارشنبه به مدت ۱۰ روز تعطیل شوند و رستوران‌ها و فست فودها و آب میوه و بستنی فروشی‌ها فقط به شکل بیرون بر خدمات ارائه دهند.