رئیس قوه قضاییه دستور برخورد با بازپرس و ماموران " اوباش گردانی" را داد

سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸ | کد مطلب: ۳۰۸۶۶
رئیس قوه قضاییه دستور برخورد با بازپرس و ماموران " اوباش گردانی" را داد
ابراهیم رییسی به دادستان تهران دستور داده اقدام اخیر پلیس در گرداندن متهمان و مجرمان در خیابان را پیگیری کرده و با متخلفان اعم از بازپرس یا ماموران به دلیل "تعدی از قانون و نقض حقوق شهروندی" برخورد شود.

مرکز رسانه قوه قضاییه می‌نویسد: «ایشان ضمن تاکید بر برخورد قاطع و بی‌امان با اراذل و اوباش، حکم به تشهیر را صرفا در صلاحیت آن دادگاه و آن هم در چارچوب قوانین و مقررات می‌داند که تعرض به متهم ولو اوباش قطعا مجاز نیست.»

این در حالی است که رحیمی رئیس پلیس تهران در واکنش به منتقدان طرح متهم گردانی در خیابان‌ها گفته بود: ما اسیر جوسازی و فضاسازی نمی‌شویم. برخی می‌خواهند خود را مطرح کنند و برخی نیز ادای روشنفکری در می‌آورند.»⁣

 خبرگزاری میزان از قول رییس قوه قضاییه در خصوص ماجرای اوباش گردانی اخیر گفته است که تعرض به متهم ولو اوباش قطعا مجاز نیست.

اخیرا پلیس تهران و رشت برخی متهمان به اوباشی‌گری و جرایم خشن را در این دو شهر در خیابان‌های شهر گرداند که بنابر فیلم‌های منتشرشده با برخورد فیزیکی با آن‌ها همراه بود.

 اما این رفتار پلیس با موجی از انتقاد روبه‌رو شد ولی امروز فرمانده پلیس منتقدان را به تلاش برای «خودنمایی» و »درآوردن ادای روشن‌فکر» متهم کرد و گفت متهم‌گردانی‌ها، حکم قضایی داشته است.

 
 

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
اوباش گردانی قطعا و بسیار کار درست و لازم و ضروری است .چون ذات زورگیران و اراذل و مسببان نا امنی اجتماع و مردم به قلدری و ادعاکردن برمیگردد ِِ.اینکار باعث شکسته شدن ابهت پوشالی و خیالی که برای خود و اطرافیان درست کرده اند می شود .و دیگر دنبال ادعا کردن نخواهند رفت .