ساختمانی سبز با چشم‌انداز هندسی

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴ | کد مطلب: ۳۰۸۳۵
ساختمانی سبز با چشم‌انداز هندسی
این ساختمان سبز ترکیبی از انواع اشکال مهندسی در زوایا و جهت‌های مختلف را در خود جا داده که هر یک از این اشکال در کنار یکدیگر چشم‌انداز منحنی و قوس‌داری را به این ساختمان القا کرده‌اند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این ساختمان ترکیبی که توسط گروه معماری Bay Arch  طراحی شده، تعدادی از آپارتمان، اداره و واحدهای تجاری اختصاصی را در خود مخفی کرده است و نهایتا با استفاده از سیستم و فناوری‌های نوین سبز، انرژی داخلی این واحدها را تامین می‌کند.

این پناهگاه سبز در منطقه بوستون (Boston) قرار گرفته که به عنوان یک تپه با 17 طبقه مجزا و مدرن طراحی شده است. این در حالی است که سه طبقه اصلی این ساختمان به احداث پِنت هوس (penthouse) اختصاص یافته و از بیشترین انرژی خورشید و باد بهره‌مند هستند. در طبقات پائینی این ساختمان منحنی و قوس‌دار واحدهای اداری، مراکز خرید و مغازه‌های تجاری قرار گرفته است.

طراحی منحنی طبقات و چشم انداز خارجی این ساختمان به گونه‌ای صورت گرفته که می‌تواند در هر زمان از طول روز بیشترین انرژی خورشیدی و باد را جذب کرده و به منظور مصارف داخلی انرژی ساختمان جذب کند.

مساحت کلی این پروژه 195 هزار متر مربع بوده که ساختمان اصلی آن در طول بیش از 450 متر طراحی و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
در واقع می‌توان گفت، این ساختمان منحنی با توجه به نوع چشم‌انداز و طراحی‌های خارجی ترکیبی خود توانسته به عنوان یکی از بزرگترین نمادهای مصرف بهینه انرژی در ایتالیا محسوب شود.

تغییر عمده و مؤثر آب‌وهوا، کاهش چشمگیری انتشار گازهای اکسید کربن و تهویه به موقع هوای داخی ساختمان نامبرده از دیگر قابلیت‌های این پروژه بوده که توسط طراحی فضاهای سبز در نمای خارجی این ساختمان صورت گرفته است.