قالب‌های سبز گردشی در نما شهر پالماس برزيل

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷ | کد مطلب: ۳۰۶۴۷
قالب‌های سبز گردشی در نما شهر پالماس برزيل
طرح استراتژيک احداث يک کلان‌شهر در برزيل با نام اختصاصی پالماس (Palmas) ارايه شده است که بتواند شهرسازی در منطقه را گسترش داده و به بسط قالب توسعه شهری در منطقه Tocantins برزيل دست يافت.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: استوديو معماری توسعه شهری برزيل ماکت شهرسازی پالماس را در منطقه بسيار عظيم با قالب‌های سبز و گياهی لذت‌بخش به نمايش گذاشته است. اين ماکت شهری از تعدادی ساختمان‌های سبز با پنل‌های خورشيدی مشبکی برخوردار است که جلوه نما خارجی شهر را دوچندان افزايش داده‌اند.

همچنين فضاهای سبز داخلي شهر به صورت مجزا در اطراف محيط ساختمان‌های آن به کار گرفته شده‌اند که با بدنه‌های شيب‌دار و مورب خود، بيشترين حجم انرژی‌های طبيعی مانند نور خورشيد، وزش باد و آب باران را جذب خواهند کرد.

گردش اين فضاهای سبز در طول شبانه روز با توجه به تابش نور خورشيد از ديگر قابليت‌های طراحی نما خارجی شهر برزيل محسوب می‌شوند.

 ساختمان‌های اداری شهر پالماس با شيشه‌های روشنايی رنگی پوشانده شده‌اند که هنگام تابش نور خورشيد، انعکاس زيبا نور را به وضوح در فضا داخلی ساختمان به نمايش خواهند گذاشت.

 قالب‌های لوله‌ای برنجي در اطراف اسکلت ساختمان‌های شهر به کار گرفته شده‌اند تا در مدت زمان کوتاهی، آب باران را در بيشترين ميزان ممکن جذب کنند.