خانه ساحلی پِرو با قالب‌های معلق کامپوزیتی

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۳ | کد مطلب: ۳۰۵۷۸
خانه ساحلی پِرو با قالب‌های معلق کامپوزیتی
اين خانه ساحلی که از دريا فقط 50 متر فاصل دارد، از کامپوزيت بتن و شيشه صنعتی ساخته و نما خارجی آن به صورت قالب‌های بتنی- شيشه‌‌ای طراحی شده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: فضايی به مساحت 580 متر مربع در اختيار گروه معماری Longhi منطقه پرو (Peru) آسيا قرار گرفته است تا با طراحی و ساخت خانه ساحلی آلوارز يکی ديگر از پروژه‌های برتر معماری خود را به نمايش درآورد.

اين خانه که از دريا فقط 50 متر فاصل دارد، از کامپوزيت بتن و شيشه صنعتی ساخته شده است. اين کامپوزيت از قابليت بالا ضدرطوبت و ضدحريق برخوردار است، چرا که لايه‌ای از پليمر پلي‌استر سخت با قطر پهن را در ميان خود جا داده است.

نما خارجی ساختمان مسکونی به صورت قالب‌های بتنی- شيشه‌‌ای طراحی شده است که هر يک از اين قالب‌‌ها با کمی فاصله در عقب‌وجلو يکديگر قرار گرفته‌اند. از اين رو حس معلق بودن قالب‌ها و نزديکی هر چه بيشتر آن‌ها با سطح آب دريای منطقه پرو بيش از هميشه در اين بخش احساس می‌شود.

اسکلت اصلی ساختمان از يک شيب محسوس برخوردار است که با استفاده از کامپوزيت بتن و فولاد و سنگ پوشانده شده است. طراحی معلق بالکن‌های اين خانه مسکونی از ديگر خلاقيت‌های گروه معماری Longhi در اين پروژه معماری به شمار می‌رود.