عضو شورای شهر تهران: شهرداری پیگیری حقوقی برای بازپس گیری حقوقی املاک انجام دهد

يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳ | کد مطلب: ۳۰۴۱۳
عضو شورای شهر تهران: شهرداری پیگیری حقوقی برای بازپس گیری حقوقی املاک انجام دهد
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: با گذشت بیش از سه سال از طرح مساله املاک نجومی و گزارش بازرسی کل کشور از نحوه و میزان واگذاری تعداد قابل توجهی ملک شهرداری به افراد، مدیران سابق شهردار ی و اشخاص خاص که ارتباط اداری با شهرداری نداشته‌اند و انتظار افکار عمومی درخصوص اطلاع‌رسانی در این موضوع به نظر می‌رسد اقدامات لازم و موثر در جهت بازپس‌گیر ی حقوق شهرداری صورت نگرفته است.
به گزارش اسکان نيوز، سید محمود میرلوحی، در جلسه امروز شورای شهر تهران درجلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: با گذشت بیش از سه سال از طرح مساله املاک نجومی و گزارش بازرسی کل کشور از نحوه و میزان واگذاری تعداد قابل توجهی ملک شهرداری به افراد،‌مدیران سابق شهردار ی و اشخاص خاص که ارتباط اداری با شهرداری نداشته‌اند و انتظار افکار عمومی درخصوص اطلاع‌رسانی در این موضوع به نظر می‌رسد اقدامات لازم و موثر در جهت بازپس‌گیر ی حقوق شهرداری صورت نگرفته است.

او با بیان اینکه مجوز تخفیف تا 50 درصد قیمت کارشناسی ملک نمی‌تواند به مدیران و اشخاص خارج از شهرداری تعمیم داده شود ادامه داد: تشکیل تعاونی به نام شهرداری و اشخاصی که رابطه اداری با شهرداری نداشتند محل تامل و بررسی حقوقی است.

میرلوحی تصریح کرد: با لحاظ جوانب فوق و مطالعه فهرست ارسال شده از طرف سازمان املاک مشخص می شود که حدود 220 نفره افراد تحت عناوین مختلف از این تخفیفات که برخی رقم چند میلیارد تومانی می‌باشد برخوردار شده‌اند.

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه موضوع در شعبه 15 دادرسی کارکنان دولت مطرح است افزود: با توجه به پرونده اخیر و محکومیت بازپرس شعبه مذکور خواهشمند است گزارش اقدامات حقوقی و قضائی در جهت استرداد حقوق شهرداری و دریافت  وجوه مذکور را جهت اطلاع شورا ارائه کنید .