طراحی بلوارهای ريسمانی در بافت شهری شيكاگو

يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸ | کد مطلب: ۳۰۲۲۱
طراحی بلوارهای ريسمانی در بافت شهری شيكاگو
گروه طراحی و معماری DOUC اقدام به طراحی سيستم‌هايی با عنوان بلوارهای ريسمانی در اطراف خيابان اصلی شهر شيكاگو كرده‌اند كه اين بلوارها می‌تواند تجسمی از زندگی خلاقانه و متفاوت را در ذهن شهروندان شهرها ايجاد كند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: هر يك از اين بلوارهای ريسمانی با استفاده از خطوط هندسی مختلف و از طريق ريسمان‌های فانتزی و جذاب طراحی شدند كه می‌تواند فضا سرگرمی و تفريحی منحصربه‌فردی را برای عابران و بازديدكنندگان به ارمغان آورد. اين بلوارهای ريسمانی در شهر شيكاگو طراحی شده كه تاكنون توجه ويژه‌ای از شهروندان را به خود جلب كرده است.

قالب‌هايی از طناب و ريسمان با وزنه‌های مختلف برای ايجاد تعادل هرچه بيشتر ساختار اصلی اين بلوارها به كار گرفته شده كه مديريت خاصی به اين پروژه جديدالقا كرده است.اين ريسمان‌ها برای پرش و بازی‌های مختلف كودكان و بزرگسالان بسيار مقاوم طراحی شده كه در حين ارايه طرح و ظاهری متفاوت و ديدنی می‌تواند سرگرمی معقولی را برای بازديدكنندگان به دنبال داشته باشد.

در پايان قرن نوزدهم ميلادی 7 پارك اصلی در شيكاگو با شبكه 26 مايلی از انواع بلوارها به يكديگر متصل شده‌اند. اين بلوارها و پارك‌ها تاكنون فضا اختصاصی و گسترده‌ای را در شيكاگو به خود اختصاص داده و از اهميت بالايی برای شهروندان و مسئولان مربوطه برخوردار هستند.حال گروه DOUC به منظور پاگذاشتن به فضا رقابتی جديد اقدام به طراحی اين بلوارهای ريسمانی در اطراف خيابان‌های شهر شيكاگو كرده است. در واقع طراحان اين بلوارهای ريسماني اعلامك كرده‌اند كه اين طراحی خاص به اين دليل صورت گرفته كه بتواند هر عمل و عكس‌العملی كه شهروندان نياز دارند را در اختيار آن‌ها گذاشته و احساس خوشايندی را به مردم شيكاگو انتقال دهد. طراحی فضا سبز، نيمكت و ميزهای مختلف با مدل‌های متفاوت از جمله مزيت‌های موجود در اين بلوارهای ريسمانی شيكاگو به شمار می‌روند.