پروژه‌ای که بندرگاه هامبورگ را دوباره متولد کرد

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵ | کد مطلب: ۳۰۱۳۷
پروژه‌ای که بندرگاه هامبورگ را دوباره متولد کرد
طراحی اين ساختمان برگرفته از پروژه Hafen City بوده كه شامل 157 هكتار زمين در كنار آب و در امتداد مركز شهر می‌شود و به نوعی پروژه‌ای‌ست که جانی دوباره به بندرگاه هامبورگ داده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: اين ساختمان مسكونی توسط گروه معماران استراليايی  LOVE طراحی شده كه بخشی از پروژه تولد مجدد بندرگاه هامبورگ را در بر می‌گيرد. طراحی اين ساختمان برگرفته از پروژه Hafen City  بوده كه شامل 157 هكتار زمين در كنار آب و در امتدا مركز شهر می‌شود.

اين معماری نوين با نام Baufeld 10 شناخته شده كه طرح ابتدايی آن در سال 2019 ميلادی تكميل و به مرحله بهره‌برداری رسيده است. 24 آپارتمان مسكونی، 2 مجتمع بازرگانی و يك رستوران در اين ساختمان واقع شده است كه هر يك از اين بخش‌ها معماری و طراحی‌ها مربوط به خود را دارند.همچنين اين پروژه از تعدادی سالن‌های همايش با معماری‌های مرتبط و با موضوع و حوزه فعاليت موجود در اين سالن‌ها طراحی شده‌اند. انواع واحدهاي مسكونی اين ساختمان نيز با استفاده از علم نشانه شناسی طراحی شده كه هر يك از زوايای مربوط به آن منطبق با اين عمل طراحی شده‌اند.

هر يك از اين آپارتمان‌ها كه در مجاورت آب قرار دارند نيز با متراژهايی بين 50 تا 225 متر مربعی احداث شده‌اند و با توجه به تعداد اتاق و نوع كاربردشان از طراحی‌های گوناگون برخوردار هستند.