هتل تک‌بعدی با بدنه شيشه‌‌ای

چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۳ | کد مطلب: ۲۹۹۳۲
هتل تک‌بعدی با بدنه شيشه‌‌ای
گروه معماری 3LHD کشور Croatia موفق به رونمايی از هتل تک ‌بعدی در منطقه Rovinj اين کشور شده است که فضايی به مساحت 29 هزار و 476 متر مربع را به خود اختصاص داده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: اين هتل تک ‌بعدی از لايه‌های طبقه‌ای مجزا تشکيل شده که تنها با استفاده از پايه‌های کوتاه کامپوزيت بتن و فولاد به يکديگر متصل شده‌اند.

لايه‌های طبقه‌ای هتل به صورت قوس‌دار طراحی شده‌اند که در قسمت مجاورت خود به صورت يکی در ميان، ورقه‌های بتنی خود را جا داده‌اند. اين ترکيب به جذابيت نما خارجی ساختمان افزوده است و طرح موج آب محيط اطراف هتل را به زيبايی نمايان ساخته است.


 
بدنه اصلی ساختمان با استفاده از شيشه‌های مسطح پوشانده شده که با قرارگرفتن در قسمت‌های لابی هتل می‌توان منظره زيبای منطقه Rovinj را به وضوح مشاهده کرد. همچنين بعضی از قسمت‌های داخلي هتل از طريق پنل‌های چوب و پلاستيک سخت صنعتی به شکل‌های مدور، چرخشی و قوس‌دار درآمده‌‌اند که مي‌توان رقص نور جذابی را در بدنه اين پنل‌ها ديد.

 اين در حالی است که يک قسمت از بدنه خارجی هتل تک ‌بعدی با  انواع قالب‌های گياهی پوشانده شده است که اين قالب‌ها علاوه بر تهويه هوای داخلی ساختمان، انرژی‌های طبيعی را در حد وسيعی جذب خواهند کرد و به سرعت به داخل ساختمان انتقال می‌دهند.