طرح‌هایی که مفهوم را به واقعیت می‌رساند

سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۵ | کد مطلب: ۲۹۹۱۵
طرح‌هایی که مفهوم را به واقعیت می‌رساند
یکی از دانشجویان معماری دانشگاه توکیو با ارائه بیش از 20 نوع طرح ساختمانی و توسعه شهری انتزاعی توانسته توجه بسیاری از اساتید این حوزه را به سوی خود جذب کند و در عین حال مفهوم را به واقعیت نزدیک کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این دانشجو با استفاده از چوب و استیل مدل‌ های سه بعدی را طراحی کرده کاملا انتزاعی هستند و هرکدام از آنها معنی و مفهوم خاصی را انتقال می‌دهند.

در واقع هر یک از این طرح‌ها دارای تاریخچه و داستانی هستند که به راحتی می‌توان آنها را به واقعیت تبدیل کرد و در پروژه‌ها به اجرا درآورد. اکثر طرح های انتزاعی مربوط به ساختمان و برج‌های مسکونی و تجاری می‌شوند که هر کدام یک سبک زندگی و تجارت را به نمایش می‌گذارند.
 


 

دانشجو معماری دانشگاه توکیو از شعار «من یک ایده نو دارم» به همراه یک چاپگر سه‌ بعدی برای ارائه طرح‌ های مفهومی خود استفاده کرده که هر طرحی ایده خاص مربوط به خود را به نمایش درمی‌آورد و هیچ یک مشابه دیگری نیستند.همچنین تعدادی از این طرح‌ها به منظور توسعه نمای شهری طراحی شده‌اند و مفاهیم مربوط به حفظ محیط زیست، جذب بیشترین میزان انرژی‌ های پاک و تامین سلامت شهروندان را در بر دارند. تمامی طرح‌ها دارای اشکالی کاملا نامنظم که از هیچ قانون هندسی حمایت نمی‌کنند، ارائه داده شده‌اند اما قابلیت اجرا شدن آنها با توجه به نوع طراحی و کش و قوس بدنه، بسیار بالا است.

این در حالی است که تکنیک‌های خاص ساخت و ساز و همچنین چگونگی به کارگیری انواع مصالح ساختمانی همگی هنگام طراحی این ماکت‌ های انتزاعی لحاظ شده است که همین امر قابلیت و مزیت‌های اجرا را به میزان چشمگیری توسعه داده است.