پناهگاهی که برای چهار فصل سال مناسب است

دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰ | کد مطلب: ۲۹۸۸۴
پناهگاهی که برای چهار فصل سال مناسب است
با استفاده از یک تئوری حیرت آور می‌توان یک کلبه یا پناهگاه پر از توده و الوار چوب طراحی کرد که در تمامی چهار فصل سال به‌راحتی از آن بهره‌مند شده و کاربرد بهینه را از آن داشت.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این کلبه توده چوب از یک چهارچوب و قاب فلزی با ترکیبی از الوارهای مختلف چوب تشکیل شده که در هر یک از فصل‌های چهارگانه سال می‌توان انرژی مورد نیاز را از این پناهگاه دریافت کرد.

انواع تخته‌های چوب بریده شده در اندازه‌های مختلف در اطراف یک کلبه پوشانده شده‌اند که در فصل‌های تابستان و زمستان حجم این الوارهای چوب کاهش و افزایش خواهند یافت.

دیوارهای فلزی این پناهگاه به صورت الگوهای مشبک طراحی شده که الوارهای چوب در میان این مشبک‌ها جای گرفته اند و این الوارهای خود را از آتش در وسط کلبه در فصل سرما حفظ خواهند کرد.

همچنین در فصل تابستان تعداد این الوارها کاهش پیدا می‌کند و یا فواصل یکسانی از یکدیگر در میان چهارچوب مشبک فلزی قرار خواهند گرفت.

چهارچوب و اسکلت فلزی این کابین کاملا از خاصیت ضد حریق برخوردار بوده که در فصل زمستان هیچ گونه خطرآتش سوزی را برای ساکنان داخلی خود به دنبال نخواهد داشت.