كاربرد سيستم‌های جذب آب در معماری

شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۰ | کد مطلب: ۲۹۸۳۸
كاربرد سيستم‌های جذب آب در معماری
اين پروژه در فضايی معادل يك هزار متر مربع قرار گرفته كه با نوع ساختار خود، سطح مسطحي را برای رفت‌وآمد بازديدكنندگان در خود جا داده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: باغ عمومی Emsher پروژه‌اي است كه ميان آب‌های رودخانه Emsher و كانال Rhine Herne در جزيره اين منطقه آلمانی واقع شده كه ضمن اتصال اين آب‌ها به يكديگر، فضا جذابی را به منظور جلب توجه بازديدكنندگان ايجاد كرده است.

طراحی پروژه باغ عمومی Emsher آلمان حدود 8 ماه زمان برده كه در نهايت با بودجه 200 هزار يورويي مراحل احداث و راه‌اندازی آن به مرحله پايانی رسيده است. سطح زيرين اين سطح مسطح از كانال‌های آب رو متعددی تشكيل شده كه در مدت زمان كوتاهی بيشترين حجم آب را در خود جذب كرده و می‌توان در تامين آب شرب، حساب جداگانه‌ای روی اين پروژه سبز باز كرد.

به كار رفتن انواع پمپ‌های آب در زيربنا اين پروژه از جمله مهم‌ترين اقدامات به كارگذاری صحيح و استاندارد کانال‌ها دست يافته‌اند. همچنين تعدادی از اين كانال‌ها با استفاده از جديدترين فناوری‌های نوين به گونه‌ای مورد استفاده قرار گرفته‌اند كه هرگونه آب بارانی را جذب كرده و به ذخيره گسترده و تصفيه سريع آن خواهند پرداخت.

نكته قابل توجه اين‌جاست كه تمامی اين سيستم‌ها با طراحی منحصربه‌فردی به صورت منحفي در پروژه باغ عمومی Emsher به كار گرفته شده‌اند. اين منطقه با فضا سبز اطراف خود می‌تواند به احيا زيست محيطی منطقه كمك چشمگيری كند.